YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
SP, AK Parti'ye mi eklenecek?
Numan Kurtulmuş: Bu hafta içinde görüşümüzü açıklayacağız
SP, AK Parti'ye mi eklenecek?
27 Eylül 2010 / 17:53 Güncelleme: 27 Eylül 2010 / 17:54

Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, genel başkan yardımcıları ile istişare toplantısı yapmak üzere Topkapı Eresin Otel'de bir araya geldi.

Kayyuma devredilen Saadet Partisi'nin geleceğinin ele alındığı ve bazı gazetelerin köşe yazarlarının da katıldığı toplantı yaklaşık 3 saat sürdü. Numan Kurtulmuş, toplantı sonunda bu hafta içerisinde görüşünü açıklayacağını söyledi.
       

Topkapı Eresin Otel'de yapılan toplantı saat 13.30'da başladı. Genel Başkan Kurtulmuş ile birlikte toplantıda; Genel Başkan Yardımcıları Teoman Rıza Güneri, Akif Gürdoğan ve Şeref Malkoç gibi isimler de yer aldı. Bazı gazete köşe yazarları ve kanaat önderlerinin de katıldığı basına kapalı gerçekleşen toplantı yaklaşık 3 saat sürdü.
       

Toplantıda 20-25 kişinin konuştuğunu ancak onların görüşünü söylemesinin mümkün olmadığını dile getiren Kurtulmuş, "Arkadaşlarımız görüşlerini beyan ediyor. İstişarenin bize de katkısı oldu. İnşallah değerlendirmemizi önümüzdeki günlerde yapacağız." dedi. Saadet Partisi ile ilgili kararınızı çarşamba günü açıklayacak mısınız? sorusuna Kurtulmuş, "Bu hafta içinde kararımızı açıklayacağız." yanıtını verdi.
 

SP, AK PARTİ'YE Mİ EKLENECEK?

Toplantıya katılan gazetecilerden Habertürk Gazetesi yazarı Nihal Bengisu Karaca ise, "Toplantıda, Saadet Partisi bundan sonra ne olacak? Numan Kurtulmuş ve ekibi yeni bir oluşum içerisine girecek mi? Bu konuyu konuştuk. Aynı gelenekten gelmeleri hasebiyle Kurtulmuş ve ekibi, AK Parti'ye mi eklenecek bu konuya ilişkin çeşitli yazarların ve kanaat önderlerinin görüşleri alındı. Benim kanaatimi sorarsanız, Numan Bey'in AK Parti'ye gitme gibi bir seçeneğinin olmadığını düşünüyorum. Aynı zamanda bu ekibin kongreye gitmeyeceğini de düşünüyorum. Toplantıda Numan Kurtulmuş'un oluşumunun partiye dönüşeceği kanaatine vardım." ifadelerini kullandı. CHA

Yazık olur
 // Mustafa
Numan Kurtulmuş sanki başbakan olmayı isteyen bir genel başkan imajı çiziyordu. Başbakan olmak isteyen insanlara ihtiyacımız var. Yoksa muhalefet bana yeter ana muhalefet bana yeter diyen bir sürü insan zaten mevcut....
29 Eylül 2010 11:56
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler