YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sözcü'den skandal 'başörtülü hakim' haberi
İslami değerlere karşı olmasıyla bilinen Sözcü gazetesi, bu kez de dini değerleri nedeniyle başörtüsü takan hakimi hedef aldı.
Sözcü'den skandal 'başörtülü hakim' haberi
05 Kasım 2015 / 08:23 Güncelleme: 05 Kasım 2015 / 08:56

İstanbul Anadolu 3.Sulh Hukuk Mahkemesi'nde görevli kadın hakim duruşmalara başörtü takarak çıkmaya başladması malum çevreleri yine rahatsız etti.

Daha önceden bilindiği üzere, Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Genel Sekreterliği, Yargıtay'ın başvurusu üzerine hâkim ve savcıların başörtülü olarak görev yapabileceklerini bildirmişti.

İslami değerleri ayaklar altına alan haberleriyle gündeme gelen Sözcü gazetesi, yine özgürlükleri hedef aldı.

Müslüman bir ülkede, dini gerekleri nedeniyle başörtüsü takan kadın hakimi hazmedemeyen Sözcü gazetesi, bugün birinci sayfasında yayınladığı haberde "yüzde 49.5 cesareti" başlığını kullanarak büyük bir skandala imza attı.

AK Parti'nin toplum üzerindeki baskıları kaldırıp, özgürlüklerden yana tavır takınmasını bir türlü kabullenemeyen Sözcü, başörtülü hakim üzerinden AK Parti'yi hedef alarak, klasik bir eski Türkiye argümanı olan 'laiklik elden gidiyor' yalanına sarıldı.

Sözcü'de yayınlanan haberde 'AKP'nin yüzde 49.5'lik oyla iktidar olmasının hemen ertesi günü İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'nda görevli bir hakim duruşmaya türbanla girdi. Anlaşılan bu yaygınlaşacak...' gibi nefret söylemi içeren ifadeler kullanıldı.

ADALET BAKANI: MANİ OLACAK BİR HÜKÜM YOK

Adalet Bakanı Kenan İpek yaptığı açıklamasında "Bir hakimimizin kürsüde gizli çekildiği anlaşılan başörtülü resmi sosyal medya üzerinden yayınlanmaktadır. Mevzuatımızda hakimlerimizin görevleri esnasında başörtüsü takmalarına mani bir hüküm bulunmamaktadır. Hakimimizin suç işlemiş gibi bu fotoğrafının 1 Kasım seçim sonucuyla da irtibatlandırılarak yayınlanmasını doğru bulmuyoruz" ifadelerini kullanmıştı.
rs1-519.jpg

 

STAR

tenkit
 // Hasan Çetin
Mademki bu ülkede demokrasi var.öyle ise herkes inancı doğrultusunda giyinebilir,buna hiç kimsenin karşı çıkmasına hakkı yoktur......
05 Kasım 2015 Perşembe 13:20
öt öt ..
 // atiker
zevalin yakındır yalan ve iftiralarınla susmadın sözde hakkı doğruyu söylediğini sanıyorsun chp lilerin ve mhp lilerin paralelin akıl hocası el ilanı oldun çok ama çok bağırdın son yazılarındır yakında kül teperler kaybolup giderler......
05 Kasım 2015 Perşembe 12:21
Basörtülü Hakim Resimi
 // Orhan
Ne ilginc. Hakim Hanim kisa etekle durusmaya geldiginde bunlarin "Sözcü ve ona benzer tavir alanlar" hosuna gidiyor. Bugüne kadar öyle idi, sükür Rabbime, devir degisti. Yolun acik olsun AKP hayirlari vesille olur isallah...
05 Kasım 2015 Perşembe 11:21
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler