YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Soylu'dan Demirtaş'a sert çıktı: "Meydan soytarısı"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu HDP lideri Selahattin Demirtaş'ı bombaladı. Soylu Demirtaş'ı kastederek, "Oligarşik medya her zaman bir meydan soytarısı bulmuşsa yine aynı meydan soytarısını başka bir noktadan buldu" dedi.
Soylu'dan Demirtaş'a sert çıktı: "Meydan soytarısı"
13 Mayıs 2015 / 05:20 Güncelleme: 13 Mayıs 2015 / 07:31

Kanal A'da yayımlanan Türkiye'nin Seçimi programında Fatin Dağıstanlı'nın ve Gazeteci-Yazar Talat Atilla'nın konuğu olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ı sert sözlerle eleştirdi.

İşte Süleyman Soylu'nun konuşmasında öne çıkan kısımlar:

"Oligarşik medya, meydan soytarısını buldu"

"Güneydoğu'da olağanüstü bir baskı var. Yani seçim bürosu tutuyorsunuz. Seçim bürosunun sahibini geceleyin gidip tehdit ediyorlar. Sizin adınıza birisi bayrak sallıyor evine bayrak asıyor. O akşam şehirdeyse KCK yoksa dağdan gelen kişiler o eve baskı yapıyorlar. Onlara ceza kesmeye çalışıyorlar, tehdit ediyorlar ve ürkütüyorlar. Elbette devletimiz orada elinden geleni yapıyor ama seçim dönemi olduğu için kimin PKK'lı kimin KCK'lı kimin seçim çalışması yaptığını ya da yapmadığını güvenlik güçlerinin de ayırt edebilmesi pek mümkün olmayabilir."

Oligarşik medya, soytarısını buldu

"Bu o kadar üst bir perdeye tırmandı ki, Allah selamet versin bizim oligarşik medya dediğimiz medyamız nasıl ki geçen seçimlerde neyi yapmışsa, neyi ortaya koymuşsa kendisine her zaman bir meydan soytarısı bulmuşsa yine aynı meydan soytarısını başka bir noktadan buldu. O kadar güzel cilalıyorlar, o kadar güzel anlatıyorlar ki sanki 6-7 Ekim olaylarını ben yaptım. Veya 6-7 Ekim olaylarında oradaki insanları sokağa ben döktüm, vandalizmi ben gerçekleştirdim, kışkırtıcılığı ben yaptım ve Selahattin Demirtaş denilen bir kişi bunu yapmış değil. Bir taraftan siz oradaki insanların ideolojik kaygılarından besleneceksiniz. Bunu İstanbul sermayesinin masalarında meze olarak kullanacaksınız. Bu kabul edilebilir bir şey değil."

"Bu iki yüzlü siyaset anlayışıdır"

"Bu çok ikiyüzlü bir siyaset anlayışıdır. Bunu yapabilirsiniz. Ama başka bir şey daha var. Bunu yapar, bunu ederken öbür tarafta bir barış elçisi durumunda bulunamazsınız. Çünkü 6-7 Ekim olaylarında ve ondan önceki olaylarda çözüm sürecini sabote etmek için elinizden gelen her şeyi yapmışsınız. Bunun ortadan kalkması için her türlü girişimde bulunmuşsunuz. Ama ondan sonra tutup 6-7 Ekim olayları ile birlikte bölgenin bugüne kadar yaşamış olduğu huzur ve sükunu bozmuşsunuz."

 

KANALAHABER / ÖZEL İÇERİK

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler