YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Soylu'dan CHP'ye: Bir kere de doğru olun!
Soylu'dan CHP'ye: Bir kere de doğru olun!
06 Eylül 2013 15:27
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, partisinin Muğla teşkilatlarını ziyaret ve Veteriner Hekimler Odası Başkanı Yusuf Kayacık’ın sünnet düğünü için Muğla’ya geldi.

Ula ilçesinde sabah partililer ve muhtarlar ile kahvaltı yapan Soylu, kahvaltı sonrası muhtarlar ile toplantıda bir araya geldi. 

Suriye müdahalesi olsa da seçim zamanında yapılacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, kahvaltı sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Olası bir Suriye müdahalesi sonrası 2014 Mart ayında yapılması düşünülen yerel seçimlerin ertelenmesi konusundaki soruyu cevaplandıran Soylu, “Türkiye’nin geçmişte 15 vilayetine girilemez noktada iken o zaman da seçimi yaptı” derken, Suriye konusunda ABD ve Avrupa ülkelerinin Rusya’nın ve dünyanın birçok ülkesinin bu konuda Türkiye’nin tezni söyledi ği anlar itibari ile harekete geçilmiş olsaydı bu kadar insanın ölmeyeceğini söyledi.

Soylu, “Hangi ölçüye dayanarak bir araya gelinmiyordu. 100 bin insanın ölümünü kırmızı çizgi saymıyorsunuz, kimyasal silah kullanınca kırmızı çizgi sayıyorsunuz.  Bu insanlığın hangi değeri ile ölçülür. Biz yıllardır komşumuz olan bir ülkeye nasıl sırtımızı döneriz. Yüzlerce yıl koyun koyuna yatmışız, yüzlerce yıl aynı kıbleye dönmüşüz, birbirimize kız alıp vermişiz, aynı düğünde horon tepmişiz, halay çekmişiz. Türkiye buna nasıl sessiz kalabilir. Türkiye huzurlu bir şekilde centilmen bir mücadele ve refah içinde seçime girecek. Bu tartışmalar tamamen gündem yaratmaya ve Türkiye üzerindeki belirsizlik bulutlarını çoğaltmaya yöneliktir” dedi.

CHP’ye sorumlu muhalefet eleştirisi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu, CHP’ye sorumlu muhalefet yaqmaya davet ederken, bir kere de doğru yaparak iktidar olmalarını tavsiye etti. Soylu, “Özellikle ana muhalefet partisi CHP bugün Mısır’da anti demokratik bir sürecin meşruiyetini sağlamaya çalışmaktadır. Maalesef dış politika konusunda özellikle Mısır’da ‘iyi ki darbe yaptınız” gibisinden, bunu alkışlıyorlar zaten, ‘iyi ki 3 binin üzerindeki insanı öldürdünüz, oradaki masum çocukları öldürdünüz’ diyen ve tüm dünyanın gözü önünde seçimle işbaşına gelen birisini katledenlere ‘iyi ki yaptınız’ diyeceksiniz.

Bu sorumlu bir muhalefet anlayışı mıdır. Bir adamın peşine düştüler Suriye’ye gittiler. Sonra geldi bu kişiler Hatay’da masum insanları katlettiler. CHP sadece CHP’ye oy erenlerin değil, 76 milyonun ana muhalefet partisidir. Bunun sorumluluğunu taşıyamayan siyasetçiler, milletimize gerekli hassasiyeti göstermeyenler neden iktidara getirilmiyoruz telaşı içindeler. Bir kere doğru yapın da iktidara gelin. Yanlış giden bir saat bile günde iki defa doğruyu gösteriyor. Bir kere doğru yapın, bir kere doğru bir tablo ortaya koyun.

AK Partiye bugüne kadar doğru ve pozitif bir muhalefetle yaklaşan bir yapıyı maalesef ana muhalefet partisinde görmedik. Buna en çok Ak Parti’nin ve milletin ihtiyacı var. Ama sözler belli. “Hain, bölücü” Böyle bir siyaset lugatı eskiden ne kadar iş yaptı o da belli. Bugün ne kadar iş yapacak önümüzdeki günlerde belli olacak. Muhalefete çağrımız siyaset lügatını değiştirmeleri” dedi.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler