YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Soylu'dan Anayasa çağrısı
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, MHP, CHP ve BDP'ye anayasa için çağrıda bulundu.
Soylu'dan Anayasa çağrısı
15 Ekim 2013 / 17:21 Güncelleme: 16 Ekim 2013 / 10:34

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Bayram sonrası Anayasa’nın bu zamana kadar uzlaşılan maddelerini çıkarma konusunda yeniden bir irade ortaya koyalım. MHP’ye CHP’ye BDP’ye çağrı yapıyorum bu eli çevirmeyin.” dedi. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, partisinin Tekirdağ il başkanlığında gerçekleşen bayramlaşma törenine katıldı. Soylu’yu burada AK Parti Tekirdağ Milletvekili Özlem Yemişçi, AK Parti İl Başkanı Ahmet Kambur ve partililer karşıladı. Partililerle tek tek bayramlaşan Soylu, toplantı salonunda partililere seslendi.
 
Demokratikleşme paketi millet-devlet mesafesini ortadan kaldırdı

Demokratikleşme paketinin bayram müjdesi olduğunu kaydede Soylu, “Her bayram kendi müjdesi ile gelir. AK Parti’nin bu güzel ülkeye bayram öncesi çok güzel bir müjdesi oldu: Demokratikleşme paketi.  AK Parti’nin son 11 yıldır ortaya koyduğu bu büyük mücadelenin hizmet azminin belki ayakta tutulmasının en önemli numunelerinden birisidir bu demokratikleşme paketi. Bu Topraklarda hep millet devlet uzlaşmazlığı söz konusu oldu. Hep millet devlet çekişmesi söz konusu oldu. Millet devlet mesafesi söz konusu oldu. 11 yıldır bu kadrolar millet devlet mesafesinin ortadan kaldırmak için bütün gayretini ortaya koydu.
 
MHP’ye, CHP'ye ve BDP'ye çağrı yapıyorum bu eli çevirmeyin’

Siyasi partilere bayram sonrası uzlaşılan maddeleri kanunlaştırmak için çağrı yapan Soylu, “Bayram öncesi demokratikleşme paketinden bayram sonrası Anayasa’nın bu zamana kadar uzlaşılan maddelerini çıkarma konusunda yeniden bir irade ortaya koyalım. MHP’ye CHP’ye BDP’ye çağrı yapıyorum bu eli çevirmeyin. Evet dediğiniz bu teklife aynı ısrar ve kararlıkla evet deyin. Bu milletin her zaman ve her zaman morale, başarıya bu milletin yarınlarda daha çok yükselmeye ihtiyacı var. Bu hep birlikte sağlayalım. Bu milletin yarınlarını düzeltecek en önemli organ siyaset organıdır.” dedi.

Soylu konuşmasının ardından karayolu ile İstanbul’a hareket etti.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler