YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Soylu oy oranlarını açıkladı, Kılıçdaroğlu'na taş attı
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, AK Parti'nin oyunun yüzde 53 olduğu açıkladı.
Soylu oy oranlarını açıkladı, Kılıçdaroğlu'na taş attı
02 Ocak 2015 / 14:12 Güncelleme: 02 Ocak 2015 / 14:20

AK Parti'nin 2015 seçim hazırlıklarına ilişkin konuşan Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Sümeyye Erdoğan'ın parti içerisinde aktif olarak görev alacağına ilişkin, "Siyaset gen işidir. Babadan, ailesinden insana iletilebilir. Bu yetenek ve dönemi iyi temsil etmek meselesidir. Cumhurbaşkanımız yürütmenin başı ise aktif siyasetin içerisindedir. Sümeyye Erdoğan aday olursa hoş olur" dedi.

AK Parti'nin oy oranı

2015 seçimlerine ilişkin iki çarpıcı iddia da ortaya atan Soylu, "Türkiye 1960'dan sonra en yüksek oy oranını görecek önümüzdeki seçimlerde. Yüzde 50'nin üzerine çıkacak, yüzde 53'lerde kendisini bulabilen bir oy oranını bulacak. Kamuoyu anketleri 2-3 puan altı ve üstünde. Bir iddiam daha var. Örneğin muhalefet liderlerinden Sayın Kemal Kılıçdaroğlu seçim sonuçlarını görünce bir daha CHP Genel Merkezi'ne gidemeyecek. Arası en açık seçimlerden biri olacak siyasi tarihimizin. Yüzde 28-30 bandında bir fark olacak. Bunu millet söylüyor, ben söylemiyorum" dedi.

İşte Süleyman Soylu'nun konuşmasından satır başları:

Erdoğan ile kabine toplantısı

Demokrasiler sürprizler rejimi değildir, öngörülebilir sistemdir. Muhalefette yeni Türkiye’de bunlara alışmakla mükelleftir. Bu beklenen durumdur. Çok tartışılmasına gerek yok.

Seçim şarkısı tartışması

Kirizoğlu’nun uyarlanması kendi ezgilerimizle, desenlerimizle bütünleşmiştir. Büyük düşünen Türkiye’yi ifade ediyor. Şarkı herkese sürprizdi.

4 eski Bakan hakkında soruşturma

17-25 Aralık kabus dolu günlerdi. Bu darbedir. Darbenin yöneticileri ve yürütücüleri kamuoyunu yanıltmak için gayret ediyor. 4 bakan hakkındaki soruşturma devam ediyor.

Acaba...
 // Ömer
Bizler yeni bir anayasa diye hep destek verdik.Ama görünen O ki yeni anayasa bir zamanların meşhur başörtüsü olayı ile değiştirilerek önümüze ısıtılıp ısıtılıp konulmakta,paralel ile mücadelede öncüler yalnız bırakılmakta,ihanet edilmekte,hata zaman ve mekana göre renk değiştirenler,paralel ihanet çetesi dememe için her yola başvuranlar,Erdoğan bbakan iken yalnız bıraktık özür dileriz diye günah çıkaranlar Cbaşkanı seçildikten sonra yine ahlatlıbeldeki tatil köyüne belediye imkanlarını yığdılar...
02 Ocak 2015 Cuma 16:20
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler