YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Soylu, 993 geçerli oyun 932'sini alarak yeniden ge
Soylu, 993 geçerli oyun 932'sini alarak yeniden ge
Soylu, 993 geçerli oyun 932'sini alarak yeniden ge
15 Kasım 2008 / 18:40 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

DP'nin Ankara Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen kongresinde yapılan genel başkanlık seçiminde 1003 delege oy kullandı. 10 oy geçersiz sayılırken, 993 geçerli oyun 932'sini alan Süleyman Soylu yeniden genel başkan seçildi.


Soylu, bu sonuçla ilk turda genel başkan seçilirken diğer adaylardan Nevval Sevindi 32, Refaiddin Şahin 26, Nuri Efe 12, Ramazan Yazgan 1 oy aldı.


"Yarın bu partide bir devrim yaşanacak"


Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Süleyman Soylu, ''Kongremiz, zengin, demokrat, güçlü, modern bir Türkiye arzusunu dile getirmiştir'' dedi.


Soylu, Atatürk Spor Solunu'nda gerçekleştirilen 9. Olağan Büyük Kongre'de genel başkan seçilmesinin ardından delegelere teşekkür ederek, sonucun herkese hayırlı olmasını diledi.


''Biz bugün kardeşliğin, barışın, demokrasinin, iyi niyetin ve bu gelenekte büyümenin erdeminin ne olduğunu bütün Türkiye'ye gösterdik'' diyen Soylu, kongrenin bütün ülkeye mesaj verdiğini ve ''Türkiye'nin içerisinde bulunduğu duruma itiraz ettiğini'' söyledi.


Soylu, ''Kongremiz, zengin, demokrat, güçlü, modern bir Türkiye arzusunu dile getirmiştir. Hepimize büyük görev düşüyor'' dedi.


Aday olanlara da teşekkür eden Soylu, söylenen sözlerin kürsü masuniyetinde söylendiğini ifade etti.


''Bugün salonda bir düğün, şenlik yaşandığını'' ifade eden Soylu, ''Yarın bu partide bir devrim, değişim yaşanacak. Yarın yapılacak tüzük değişikliği son derece önemli. Bu partiyi gerçek sahipleri olan sizler yöneteceksiniz. Sorumluluk sizin üzerinizdedir'' diye konuştu.


Büyük bir mücadeleye başladıklarını belirten Soylu, ''29 Martta AKP'yi yere sermek büyük anlayışı gerçekleştiriyoruz'' dedi.
Genel Başkanlık seçiminin ardından kongre ilk gün çalışmalarını tamamladı.


Kongrenin yarınki çalışmalarında Genel İdare Kurulu (GİK), Merkez Karar Kurulu ve Yüksek Haysiyet Divanı üyeliklerine seçim yapılacak ve tüzük değişiklikleri oylanacak.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler