YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sosyal medyada konuşmamış vekil aranıyor
Sosyal medyada konuşmamış vekil aranıyor
19 Mayıs 2014 07:41
Eski bakanlar Zafer Çağlayan, Muammer Güler, Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar ile ilgili kurulan soruşturma komisyonuna isim arayışı sürüyor.

Komisyona üye olmak için 4 eski bakan ile ilgili iddialara ilişkin lehte ve aleyhte konuşmama şartı bulunuyor.

Meclis'te 15 kişiden oluşacak komisyonda partiler, sandalye sayıları oranında temsil edilecek. Komisyon kurulurken ise partiler kendilerine düşen üye sayısının 3 katı kadar ismi Meclis Başkanlığı'na bildirecek. Üyeler bu isimler arasında kura ile tespit edilecek.

Buna göre AK Parti 9 üyelik için 27, CHP 4 üyelik için 12, MHP ve HDP birer üyelik için Meclis Başkanlığı'na 3 isim bildirecek. AK Parti, gerek isim belirlemek gerekse konuşmayan vekil bulmak için İstanbul Milletvekili Bülent Turan, Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç ve Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun'dan oluşan 3 kişilik komisyon kurdu.

Geniş çaplı araştırma yapan komisyon iktidar, muhalefet hiçbir ayrım yapmaksızın 17 Aralık'tan bu yana vekillerin görsel, yazılı medya, sosyal medya ve Meclis tutanaklarında konuşla ilgili bir ifadelerinin olup olmadığını tek tek inceliyor.

Sosyal medya konusunda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'ndan destek alan komisyon, vekillere ait Twitter, Facebook gibi hesapları tek tek incelettiriyor. Komisyonu en çok zorlayan ise Meclis tutanaklarının incelenmesi. 17 Aralık'tan bu yana sayfalar dolusu tutanak tek tek inceleniyor. 

 

SABAH

Etiketler: , ,
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler