YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sonunda bu da oldu... CHP, AK Parti'ye sponsor oluyor!
Yerel seçimlere odaklanan AK Parti’nin Kayseri’de CHP’den kazandığı tazminatlarla kampanyasını yürüteceği ortaya çıktı. Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, “Afişlere Kılıçdaroğlu’nun adını sponsor yazacağız” dedi.
Sonunda bu da oldu... CHP, AK Parti'ye sponsor oluyor!
19 Eylül 2013 / 11:32 Güncelleme: 19 Eylül 2013 / 11:36

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisine yönelik suçlamaları üzerine açtığı tazminat davalarını kazandı. Başkan Özhaseki söz konusu davalardan kazandıkları paraları seçim çalışmalarında kullanacağını açıkladı:

19 davadan 175 bin lira

- Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’liler hakkında toplam 19 dava açtık. Kılıçdaroğlu aleyhine 52, Şevki Kulkuloğlu aleyhine 27, Atilla Kart aleyhine 11, Deniz Baykal aleyhine de 10 bin liraya hükmedildi. Bunlar masraflarıyla birlikte 175 bin TL tutuyor. Diğer davalardan da masraflar hariç 100 bin lira civarında para bekliyoruz. Bunları önümüzdeki yerel seçim çalışmalarında kullanacağız. Kemal Bey merak etmesin, düzenleyeceğimiz faaliyetler sırasında sponsor olarak kendisinin adını da yazacağız. 

- Kemal Kılıçdaroğlu hakkında belediye görevlileri tarafından açılan 30-40 dava daha var. Yargıtay kararı uyarınca onlara da tazminat ödemesi gerekecek. Ayrıca, belediye görevlilerinin CHP’li milletvekilleri hakkında açtığı pek çok dava bulunuyor.

Hedefimiz yüzde 70 oy

- Geçen seçimde Kayseri’de yüzde 60 oyla belediye başkanlığını kazandık. Önümüzdeki seçimde hedefimiz yüzde 70. Bu kadar hizmetin bir karşılığı olması lazım. Türkiye genelinde de ciddi oy artışı bekliyorum.

 

AKŞAM

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler