YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sonuç bildirisi açıklandı
Sonuç bildirisi açıklandı
25 Kasım 2011 16:37
DSP Başkanlık Kurulu sonuç bildirisi açıklandı.

DSP Genel Merkezinden yapılan yazılı açıklamada, Başkanlık Kurulu'nun Genel Başkan Masum Türker başkanlığında toplandığı bildirildi.

Toplantının sonuç bildirisinde, Dersim olaylarıyla ilgili tartışmalara değinilerek, ''Hükümetin, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ile dava arkadaşlarını tartışmaya açmak gibi haksız ve çok tehlikeli bir yola girdiği'' savunuldu.

CHP'nin konuyla ilgili tavrı da eleştirilen bildiride, ''CHP Genel Başkanı ve yöneticilerinin, kökenleri çok eskiye dayanan bu 'geçmişle hesaplaşma' niyetlerine zemin hazırlayıcı davranışlarını, söylemlerini ibret ve ürküntüyle izlemekteyiz'' ifadesi kullanıldı. 

Bedelli askerlik yasa tasarısına da değinilen açıklamada, '''Bu türden düzenlemeler kaderde ve kıvançta ortaklaşmacı, dayanışmacı, paylaşımcı olması gereken toplumu, bir de 'yoksullar-varsıllar' ekseninde bölünmeye sürüklemektedir. Anayasamızda temel kurallardan birisi olan 'yasa önünde eşitlik ilkesi', parlamentodaki siyasal partilerin iş ve el birliğiyle ortadan kaldırılmış olmaktadır'' görüşü savunuldu.

Türkiye'nin dış politikasıyla ilgili eleştirilere de yer verilen bildiride, ''Suriye ve İran'a karşı Türkiye'nin başını derde sokacak bir politika uyguladığı'' öne sürüldü.

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler