YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Son manşeti medya değil; millet atacak
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başakşehir Şehir Hastanesi temel atma töreninde konuştu.
Son manşeti medya değil; millet atacak
16 Şubat 2014 / 14:11 Güncelleme: 16 Şubat 2014 / 15:21

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Dün, bir gazete, Adana'da Milli İstihbarat Teşkilatı'nın tırlarına yapılan saldırının görüntülerini yayınladı. Bu ülkenin Milli İstihbarat Teşkilatı'na, işte o paralel, var ya bir paralel yapı, onu öğrendiniz değil mi, iyice kavradık değil mi  Olur ya sizin de kapınızı birileri gelir çalabilir. Bazı bayanlar gelebilir, bazı ablalar gelebilir. Onlara şunu söyleyin; 'biz halimizden memnunuz, biz ülkemizde olanları görüyoruz. Eğer sizin de kendinize güveniniz varsa partinizi kurun da öyle ortaya çıkın' deyin.

O paralel savcı operasyon yapıyor. MİT mensuplarına silah doğrultuyorlar. Yere yatırıyor, tekmeliyorlar. Kimin talimatıyla oluyor bu biliyor musunuz? Emniyetin, jandarmanın içine sızan paralellerin talimatıyla, yargının içine sızan paralel savcının talimatıyla oluyor. İşte bunlar, yurt dışındaki odaklardan talimat alarak, kendi ülkelerinin istihbarat teşkilatına silah doğrultacak kadar vatana ihanet içindeler" dedi.

Biz ne operasyonlar gördük!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Şu anda, medyada, hem hükümete, hem Türkiye'ye yönelik operasyonu sabırla, ibretle izliyoruz. Bir kısım medyanın, manşetleriyle, köşe yazılarıyla, yalan ve iftiralarla, nasıl bir aşağılık operasyonun içinde olduğunu biz de görüyoruz, millet de görüyor. Biz bu operasyonları çok iyi biliriz.

Bizim hayatımız, işte bu tür medya operasyonlarıyla mücadele etmekle geçti. 1994'te İstanbul'da seçildiğim andan itibaren bu manşetlerle üzerimize geldiler. 'Muhtar bile olamaz' dediler. Ne oldu  Milletimiz, bırakın muhtarlığı bu kardeşinizi geldi başbakan yaptı.

28 Şubat'ta üzerimize geldiler. Danıştay cinayetinde, partimizi kapatma sürecinde böyle üzerimize geldiler. Buradan açık açık bir kez daha söylüyorum;biz bu manşetlerle çarpışarak büyüdük, bundan sonra da asla boyun eğmeyiz, bu operasyonlar karşısında geri adım atmayız. Ellerinden geleni yapsınlar. Ne becerileri varsa ortaya koysunlar. Hangi manşeti atarlarsa atsınlar. Biz bunlara boyun eğmeyecek, bunlara aldanmayacağız" dedi.

Kabataş'taki saldırı yorumu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Şimdi bu medya, arkasına belli sermaye çevrelerini alarak, arkasına o paralel yapıyı alarak, güya bize gündem dayatmaya çalışıyor. Üzerinden aylar geçtikten sonra, Kabataş'taki çirkin saldırının görüntülerini yayınlayıp güya oradaki çirkinliği örtmeye çalışıyorlar.

Türkiye genelinde, Gezi olayları sırasında başörtülülere yapılan saldırıları görmüyorlar. Bir mağdurenin beyanlarına itibar etmiyorlar. İfade tutanağına itibar etmiyorlar. Adli Tıp raporuna itibar etmiyorlar. O mağdurenin vücudundaki darp izlerine itibar etmiyorlar. Çıkmışlar bir görüntü üzerinden olayın nasıl olmadığını anlatmaya çalışıyorlar. İşte bu kadar sorumsuzlar" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

- Halkçıyız diyenler halkın dilinden anlamadılar

- Köylü, işçi tüm vatandaşım tedavisini oluyor, ilacını her eczaneden alabiliyor

- Biz televizyondaki gibi değil gerçek Kanuni'nin torunlarıyız

- Önce insan diyerek yola çıktık

- Tekvandocumuz Seyihtan Akbalık Mısır'da kalk krizi sonucu maalesef hayatını kaybetti, jet ambulansımız almaya gitti

- Menderes'e yapılanları bize yapmaya çalışıyorlar 

- Yeni bir uydu daha yapılıyor, o da nisan ayında inşallah fırlatılacak. Beşinci uydudan sonraki uydularımızı kendi mühendislerimiz üretecek.

- Bakınız 3. Köprü yapılıyor, rahatsızlar. Şimdi Marmaray'ın güneyinde bir tüp geçit daha yapıyoruz. Rahatsızlar

- Kendinize güveniniz varsa parti kurun öyle karşımıza çıkın.

- Paralel yapının savcısı, benim bilgim iznim olmadan MİT' e müdahale edemezsin! Bu ne cesaret!

-  Son manşeti medya değil; millet atacak

- Böyle bir şey olabilir mi? Peygamber Efendimiz Miraç'tan iniyor, bir kamyona biniyor. Dağıttılar bunlar, dağıttılar.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler