YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Son ankette Kılıçdaroğlu'na soğuk duş
Son ankete göre CHP'li seçmenlerin yüzde 82,8'i Kemal Kılıçdaroğlu'nun yüzde 35'lik hedefine ulaşamayacağına inanıyor.
Son ankette Kılıçdaroğlu'na soğuk duş
24 Nisan 2015 / 20:47 Güncelleme: 24 Nisan 2015 / 20:55

ORC seçime sayılı günler kala yeni anket sonuçlarını yayınladı. ORC'nin anketinde CHP'li seçmenlere Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı yüzde 35 oy hedefine ulaşacağına inanıp inanmadıkları soruldu. Buna göre CHP'li seçmenlerin yüzde 82,8'i bu hedefe ulaşılamayacağına inanıyor.

Yüzde 82 inanmıyor

Ankette CHP'li seçmenlerin 17,2'si CHP'nin yüzde 35 hedefine ulaşacağına inandıklarını söylerken yüzde 82,8'lik bir kesim bu hedefe ulaşamayacağı yanıtını verdi.

AK Parti'nin seçim beyannamesi

Öte yandan ankette AK Parti'nin seçim beyannamesine ilişkin sorular da AK Parti'li seçmene yöneltildi.

AK Parti'li seçmenlerin yüzde 65'i Seçim Beyannamesi'ni incelediğini söylerken bu oran incelemeyenlerde yüzde 34 olarak kaldı. Beyannameyi inceleyen seçmenlerin yüzde 96'sı beyannameyi beğendiğini ifade etti.

AK Partili seçmenler tek başına iktidar olacak diyor

AK Parti'li seçmenlerin neredeyse tamamı 7 Haziran'da gerçekleşecek olan seçimlerde AK Parti'nin tek başına iktidar olacağını düşündüğünü söyledi.Başkanlık sistemi

AK Parti'nin Seçim Beyannamesi'nde yer alan Başkanlık Sistemi'ne ilişkin AK Parti'li seçmenlerin büyük çoğunluğu sistemin gerçekleşeceğini düşünüyor. Yüzde 3'lük bir kesim ise buna inanmıyor.

CHP'nin seçim beyannamesi

CHP'li seçmenlerin yüzde 60,3'ü beyannameyi incelediğini ifade etti. İncelemeyenlerin oranı ise yüzde 39,7 oldu. Beyannameyi inceleyen seçmenlerin yüzde 55'i beğenirken beğenmeyenlerin oranı yüzde 44'e ulaştı.CHP'nin vaatleri inandırıcı bulunmadı

CHP'li seçmenlere yöneltilen sorulardan biri de Kılıçdaroğlu'nun ekonomik konularla ilgili vaatlerine olan samimiyetti. CHP'li seçmenlerin yüzde 51'i bu vaatleri samimi ve gerçekleştirilebilir bulmuyor.

05:46
 // Ali B.
Kılıçdaroğlu bahçeli demirtaş kamalak desteci 7 haziranda soğuk duştan sonra daha İsrail'e mi Esad'ın veya sisinin yanınamı giderler yok yok onlarda yetmez
Çatı Ada'yı ekmeledini de alırlar 7 Haziran da bir birini yerler...
25 Nisan 2015 05:46
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler