YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Solda ittifak için ne dedi?
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TSK Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi'nde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu, "Biz tek başına iktidar olmak istiyoruz"dedi.
Solda ittifak için ne dedi?
18 Kasım 2010 / 14:53 Güncelleme: 18 Kasım 2010 / 15:00

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, solda ittifak çağrılarını değerlendirirken, CHP'nin bir ittifak arayışı ve çağrısı olmadığını belirterek, ''Bizim düşüncemiz CHP'nin tek başına iktidar olması için halka gitmek, halk ile kucaklaşmak'' dedi.

Bilkent'teki Türk Silahlı Kuvvetleri Rehabilitasyon ve Bakım Merkezindeki gazilerle bayramlaşan Kılıçdaroğlu, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

''Solda ittifak çağrıları var, CHP olarak siz bu çağrıları nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusuna Kılıçdaroğlu, şu yanıtı verdi:

'CHP olarak bizim görüşümüz belli biz tek başına iktidar olmak istiyoruz. Herhangi bir ittifak arayışımız da yok. Bir çağrımız da yok. Siyasi partiler çağrı yapabilirler, bunlara saygı göstereceğiz, onlar kendi düşüncelerini aktarabilir. Ama bizim düşüncemiz, CHP'nin tek başına iktidar olması için halka gitmek, halk ile kucaklaşmak. Söylemlerimizi toplumun kılcal damarlarına aktarmak, bizim amacımız bu.''
AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler