YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şok iddia! Himmet paraları HDP’ye gidiyor
Şok iddia! Himmet paraları HDP’ye gidiyor
31 Mayıs 2015 20:34
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Nebati, Paralel yapının vatandaşlardan himmet adı altında topladığı haraçları HDP’ye harcadığını söyledi.

Nurettin Nebati, “Bunlar HDP ile işbirliği yapıyor. Himmet adı altında milletten topladığı parayla, erzak dağıtıyor" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Nebati, AK Parti Şanlıurfa milletvekili adayı. Seçim çalışmalarını sürdüren Nebati, Urfa'da 500 bin oy beklediklerini söylüyor. Şehirde Türk-Kürt ayrımının olmadığına dikkat çeken Nebati, Paralel yapının seçim oyununun bölgede tutmayacağını söylüyor. Başkanlık sistemi ile ilgili görüşlerini de paylaşan Nurettin Nebati, 7 Haziran seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Paralel Yapı muhalefetin üst aklı

Paralel yapının, seçim günü sandıklarda hile yapıldığına dair algı operasyonu yaptığını söyleyen Nebati, bunlara izin vermeyeceklerini söyledi. Ekranlarda yakılmış oy pusulaları gösterip seçimlere şaibe karıştırmaya hazırlanıldığını söyleyen Nebati şunları aktardı: "Seçim günü, televizyonlarda yarısı yakılmış üzerinde CHP, HDP, MHP mührü gösterecekler. Bir takım yerlerde elektrikler gitti. Olaylar oldu gibi bir takım kumpaslar yapacaklardır. Çöp kutularında yarı yanmış oy pusulaları bulunuyor. Bu yarı yanmış oy pusulaları nedense hep CHP'nin oy pusulaları oluyor. Hazırlıklarını yapıyorlar. Böyle bir kumpas içerisindeler. Onun için biz kumpasa da izin vermeyeceğiz. Biz sandıklara sahip çıkacağız.” 

Demirtaş'a oy istiyorlar

Paralel yapının "Sanki çok etkin ve güçlü imiş gibi ve kendisi siyasi partiymiş gibi" bir algı oluşturmaya çalıştığını da ifade eden Nebati, “HDP'ye oy istediklerine dair ciddi kanıtlarımız var. Bunlar maalesef işte himmet, hizmet adı altında milletten topladığı parayla oyuncak, erzak dağıtıyor. Müslümanların zekatını, sadakasını topladılar. Şu anda HDP'ye çalışıyorlar. Evleri ziyaret ediyorlar. HDP adına oyuncak dağıtıyorlar. Hediye dağıtıyorlar. HDP adına oy istiyorlar. Yazıklar olsun demekten başta söyleyecek söz bulamıyorum” diye konuştu. 

Demirtaş şirinliğini Doğu'da yapsın

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı da eleştiren Nebati, “Madem ki HDP, 'Türkiye'nin partisiyim' diyor. Balıkesir'de 50 kişi ile yaptığı mitingde bir kadının yüksek sesle protesto etmesine 'O doğal hakkıdır. Bırakın konuşsun' deyip gösterdiği şirinliği bir de gelip burada Urfa'da ve Güneydoğu'daki illerde yapmasını bekliyoruz. Şirinliği gelip burada da yapsın. Şirinliği batıda, şehirde homoseksüele yapacaksın. Güneydoğu'daki Kürt soydaşlarına baskı yapacaksın ya bu kabul edilecek şey değil” dedi.

Seçmenin kendi iradesini yansıtarak özgürce oy kullanmasının önemli olduğuna dikkat çeken Nebati, “Bu açıdan da biz çok açık bir şekilde 'Kimseyi tehdit etmeyin' diyoruz. Ne CHP, ne HDP, ne de MHP tehdit etsin. Kim oyunu nasıl kullanacaksa kullansın. Ama şu anda duyduğumuz kadarı ile Suruç'ta ve Viranşehir'de maalesef vatandaşlarımızı tehdit eden mektuplar gönderiliyor. Bu mektuplara ilişkin HDP'nin mutlaka açıklama yapması lazım. Yani batıda şirinlik gösterip demokrasi oynayıp burada bu şekilde yaparlarsa vatandaşın özgür iradesine müdahale etmiş olacaklar” diye konuştu.

 

MEHMET KAMİL GÜLER / YENİ ŞAFAK

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler