YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sofuoğlu: Batı asla bizi yenebilecek bir güçte değil
Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu Batı'nın bizi yenmesinin güç olduğunu söyleyerek, '' Batının ciddi asker ve nüfus sorunu var. Eskisi gibi değil artık. Batı asla bizi yenebilecek güçte değil. Türkiye bölgede güçlü bir güç konumunda'' dedi.
Sofuoğlu: Batı asla bizi yenebilecek bir güçte değil
16 Nisan 2016 / 07:30 Güncelleme: 16 Nisan 2016 / 08:37

Kanal A'da yayınlanan Fahrettin Damga'nın sunduğu 'Gözden Kaçanlar' programına konuk olan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Salih Yılmaz ve Sakarya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu İslam İşbirliği Teşkilatı'nın toplanmasıyla verilen mesajlar ve Batı'nın tavrını değerlendiren açıklamalarda bulundul.

"Batı asla bizi yenebilecek bir güçte değil"            

Sofuoğlu, Batı'nın tahmin edildiği şekilde bir gücünün bulunmadığını belirterek,  "1. Dünya Savaşı'nı hatırlarsak biz Cezayir'le, Hindistan'dan gelen askerlerle savaştık. Batı'nın ciddi asker ve nüfus sorunu var. Eskisi gibi değil artık. Batı asla bizi yenebilecek güçte değil. Türkiye bölgede güçlü bir güç konumunda. ABD ve Rusya PYD'yi vurma derken Türkiye tek başına bir karar alıp tam zıttını uygulayabiliyor. Bu Türkiye'nin güçlü bir konumda olduğunun göstergesidir" dedi.

İslam İşbirliği Teşkilatı toplanmasın diye ellerinden geleni yaptılar

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Salih Yılmaz ise İslam İşbirliği Teşkilatı'nın toplanmasını önlemek amacıyla yapılanları sıraladıi

Yılmaz,  "İslam İşbirliği Teşkilatı toplanacağı zaman AB, Türkiye ile ilgili İnsan Hakları Raporu açıkladı. FETÖ, Paralel Yapı gibi olayları insan haklarına aykırı olarak gördü. Aynı zamanda ABD'de Reza Zarrab alındı ve bir nevi İran'a 'Eğer sen İslam İşbirliği Teşkilatı'na gideceksen, Türkiye ve Suudi Arabistan'la işbirliği yapacaksan offshore hesaplarını açığa çıkarırız' gibi bir mesaj verdiler. Ama bu ülkeler tehditlere kulak asmayarak İslam İşbirliği Teşkilatı'nı topladı" dedi.

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

 

Müslüman
 // MMOM
Müslüman, içinden günde 7.500 İhlas Suresini oku, Mümin bir Müslüman olmanın verdiği mutlulukla dünya hayatını yaşa. ...
16 Nisan 2016 Cumartesi 21:24
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler