YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Skandal afiş için ne dedi?
Gürsel Tekin: Afiş olayı provokasyondur, kimler bu hatayı yapmışsa cezasını ödeyecektir.
Skandal afiş için ne dedi?
05 Eylül 2010 / 19:33 Güncelleme: 05 Eylül 2010 / 19:37

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, günlerdir kamuoyunu meşgul eden Avcılar'da üzerinde "Müslüman kadınların rahibe gibi örtünmesi için EVET" yazılı afişlerle ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Asılan afişi bir provokasyon olarak değerlendiren Tekin, "Bu yanlışın sorumluları ile ilgili sayın genel başkanımız talimat verdi, gerekli sorgulamalar yapıldıktan sonra herkes cezasını görecektir." dedi.

Ümraniye İlçe Teşkilatı'nı ziyaret ederek partililerle bir araya gelen Gürsel Tekin, son günlerde kamuoyunu meşgul eden 'Afiş olayı' ile ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuyla ilgili sabah açıklama yaptığını kaydeden Tekin şöyle konuştu; "Bu nereden gelirse gelsin ciddi bir provokasyondur. Bu yanlışın sorumluları ile ilgili sayın genel başkanımız talimat verdi, gerekli sorgulamalar yapıldıktan sonra herkes cezasını görecektir. Cumhuriyet Halk Partisi'nin inancında ve ideolojisinde böyle bir şey söz konusu değildir. Daha önce bildiğiniz gibi benzeri bir olay İstanbul'da oldu. İstanbul'da olan o rezaletin boyutunu ben çözdüm kamuoyu ile de paylaştım.  İnanıyorum ki bunun arkasında da başka bir şey çıkmaz." 

Tekin, İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın afişlerin CHP'li Avcılar Belediye Başkanı tarafından yaptırıldığının tespit edildiği yönündeki açıklamanın hatırlatılması üzerine de; "Evet kimler tarafından olmuş olursa olsun, ister CHP'li ister başka biri Cumhuriyet Halk Partisi'nin kurumsal kimliğini temsil eden kişi Cumhuriyet Halk Partisi'nin genel başkanıdır. Genel başkan bu işi reddettikten sonra onun altında kimler bu hatayı yapmışsa mutlaka cezasını ödeyeceklerdir." dedi. CİHAN

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler