YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Sizi Hakkari'de Van'da da bekliyoruz"
Başbakan Ahmet Davutoğlu Erzurum İl Kongresi'nde konuştu. Davutoğlu açıklamasında Bahçeli'nin Tunceli ziyaretini değerlendirdi.
"Sizi Hakkari'de Van'da da bekliyoruz"
29 Kasım 2014 / 12:54 Güncelleme: 29 Kasım 2014 / 13:47

Başbakan Davutoğlu: "Gezi olaylarında yayalaştırma dolayısıyla kesilen değil, yerinden alınıp başka yere dikilen ağaçlar için bütün dünyayı ayağa kaldırmaya çalışanlar, şimdi Yalova'da asırlık çınarları, 180 çınarı kesen Yalova Belediye Başkanı karşısında sessiz kaldılar. Kılıçdaroğlu'ndan bir ses duydunuz mu, Yalova'da ağaç kesen Belediye Başkanına karşı  Yok."

"Bundan sonra eski Türkiye anlayışı bitmiştir"

Başbakan Davutoğlu: "28 Şubat'ta üniversite kapısında bekleyen bu aziz kardeşlerimiz gibi başörtülü kızlarımıza zulüm edilmiştir. Bunu birileri devlet adına yaptı diye buna sessiz mi kalacağız Sayın Bahçeli. Siz sessiz kalabilirsiniz, siz başörtülü bir milletvekili Meclis'e girdi diye, dışarı dışarı diye tempo tutmalara sessiz kalabilirsiniz ama biz sessiz kalmadık, kalmayacağız. Başı örtülü, başı açık bütün vatandaşlarımıza eşit vatandaşlık hakkı verdik, vermeye devam edeceğiz. Bundan sonra eski Türkiye anlayışı bitmiştir. Eski Türkiye anlayışına sahip çıkanlar Sayın Bahçeli gibi tarihin çöplüğünde yerlerini alırlar ama milletin kalbinde yer edinemezler"

"Tunceli'ye gitti ama al bayrağı dalgalandıramadı"

Başbakan Davutoğlu: ''Nasıl Kılıçdaroğlu, HDP'den, vaktinde BDP'den izin alarak Hakkari'ye gitmişti ama bir tek bayrak dalgalandıramamıştı, şimdi de Sayın Bahçeli CHP'den izin alarak Tunceli'ye gitti ama al bayrağı hakkıyla dalgalandıramadı. Biz ise ondan önceki hafta Tunceli'deydik. Al bayrağı da, AK Parti bayrağını da dalgalandırdık, dalgalandırmaya devam edeceğiz.''

"Tek parti dönemine nasıl sahip çıkabilir?"

''Devlet Bahçeli'nin yanıldığı husus şu; o devleti koruyacağım diye devleti kullanarak, halka zulmeden tek parti dönemine sahip çıkıyor. Beni hayretler içinde bırakıyor. Nasıl tek parti dönemine sahip çıkabilir bir Milliyetçi Hareket Partisi lideri ve bunu milliyetçilik adına nasıl yapabilir ''

"Bahçeli Tunceli'de ne yaptı?"

Başbakan Davutoğlu: "(Bahçeli'nin Tunceli ziyareti) Biz de Tunceli'ye gittik. Ne yaptık  Halkımızla kucaklaştık, Sünni, Alevi ayrımı yapmadan, herkesi bağrımıza bastık. Hak Muhammed Ali diyerek cem evinde misafir edildik. Sonra, Tunceli AK Parti merkez ilçe kongresini yaptık, herkesle kucaklaştık. Peki Bahçeli ne yaptı  'Ankara'da söylediklerimi söyleyeceğim' inadıyla geldi, Tunceli'de valiliğin önünde kendisiyle birlikte gelen kendi partililerine hitap etti. Şimdi, Bahçeli'ye çağrıda bulunuyorum, güzel bir başlangıç yaptınız, devam edin, Hakkari'de de bekliyoruz sizi, Van'da da bekliyoruz, Bitlis'te de, Bingöl'de de bekliyoruz. Vatanın her bir köşesinde bekliyoruz."

"Bizim yüreğimizin ne anlama geldiğini kucaklaştığımız Türkmenlere sorun"

Başbakan Davutoğlu: "Bir de gençlik yıllarını hatırladı bir slogan sarf etti Bahçeli, 'Yufka yürekliler ile çetin yollar aşılmaz' diye. 70'li yılların bir sloganı bu. Sayın Bahçeli, yufka yürekliler ile çetin yollar aşılmaz ama katı yüreklilerle gönüller kazanılmaz. Gönlünü bu vatanın evlatlarının bir kısmına kapatmış olanlar, gönülleriyle kimseyi kazanamazlar. Bizim yüreğimizin ne anlama geldiğini gidin bir sabah vakti Kerkük'e indiğimizde kucaklaştığımız Türkmenlere sorun. Yüreğimizi, eğer cesaretimizi ölçecekseniz, gidin bunu bombalar altında kucaklaştığımız Gazzelilere sorun."

"Bahçeli sözümüzü dinledi gitti"

Başbakan Davutoğlu: ''Tunceli'de yaptığım konuşma sonrasında bir muhalefet lideri, Sayın Bahçeli bizi ihanetle suçladı. İhanet sözünü Ankara'da ağızlara almak kolay. Dedik ki hadi gidin Tunceli'ye ve söylediklerinizi orada söyleyin. Sözümüzü dinledi, gitti. Bu güzel bir işaret. Demek ki Ankara dışına çıkmaya karar verdiler.

"Türkiye'nin her yerinde varız"

Sözümüzü ve tavsiyemizi dinledikleri için teşekkür ediyorum. Ama ne yaptı  Gitti Tunceli'de valiliğinin önünde konuştu. Bir tek Tunceliliyle kucaklaştı mı? Esnafı ziyaret edeceğim dedi, edebildi mi? Cemevine gideceğim dedi, gidebildi mi? Peki bu nasıl vatanın birliğini ve beraberliğini savunmak ? Bakınız biz AK Parti kadroları olarak Türkiye'nin her yerinde varız ve al bayrağı AK Parti bayrağıyla dalgalandırıyoruz ''

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları:

-Selam olsun yiğit Dadaşlara

-Selam olsun tüm maneviyat önderlerine

-Erzurum Mevla'ya, vatan da vatanın kilidi Erzurum'a emanet

-Erzurum'a kale demiştim, kale demek zor zamanlarda sığınılan yer demek

-Madem ki Erzurum vardır, vatan emin ellerdedir diye düşünürüz

-Nene Hatun sadece bir neslin değil asırların timsalidir

-Erzurum'un aşkından ayağa kalkıyoruz

-Bir millet ayağa kalkıyor

-Erzurum Kongresi ilk defa 'Milli irade' kavramını kullandı

-Bugün de milli iradenin savunucusu, öncüsü Ak Parti kadrolarıdır

-En kısa zamanda Erzurum'a en az 10 bin kişilik kapalı spor salonu yapacağız

-Ak Parti provokasyonlara karşı dimdik durdu.

-Türk-Kürt kardeştir, ayrım yapan kalleştir

-Bahçeli tek bir Tuncelili ile kucaklaşabildi mi?

-Valiliğin önünde yanındakilerle açıklama yaptı

-Cemevine gidebildi mi? Esnafı ziyaret edebildi mi?

-Bahçeli sizi Hakakri'de de, Van'da da, Bitlis'te de yurdun her yerinde bekliyoruz

-Gece gündüz çalışan Ak Parti kadrolarına kimse ihanet isnat edemez

-Devlet el öptürmez, gerekirse diz çöker

-Devlet Bey'e sesleniyorum. Devlet diye kendisinden bahsediyor sanırım. Tek tek el öptürdüğünü biliyoruz

-Hiç kimse, hiçbir devlet memuru vatandaşa el öptürmeyecek

-Biz diyoruz ki insanı yaşat ki devlet yaşasın. O diyor ki devlet yaşasın da insan ne olursa olsun. Zihniyet farkımız bu

-Bahçeli Tunceli'de al bayrağı dalgalandıramadı

-Biz Tunceli'de Ak Parti bayrağını da al bayrağı da dalgalandırdık

-Bahçeli tek parti dönemini savunursa ülkenin hiçbir yerine gidemez, milletin huzuruna çıkamaz

-Yalova'da asırlık çınarları kesen belediye başkanı karşısında Kılıçdaroğlu'ndan ses duydunuz mu? Hayır korkar

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler