YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Size yalan söylemeyeceğim, söz verdim'
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sivas’ta çeşitli temaslarda bulundu.
'Size yalan söylemeyeceğim, söz verdim'
10 Ağustos 2013 / 20:13 Güncelleme: 10 Ağustos 2013 / 20:15

CHP Genel Başkanı KemalKılıçdaroğlu, Tunceli’den karayolu ile Sivas’ın Divriği ilçesine geldi. Büyük bir kalabalık tarafından karşılanan Kılıçdaroğlu, CHP İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen halk şöleninde vatandaşlara hitap etti.

Siyasetin halka adandığını ve kendisinin de yola çıkarken, halka yalan söylemeyeceğine söz verdiğini belirten Kılıçdaroğlu, "Size söz verdim, halka hiç bir yalan söylemeyeceğim, doğruları söylemeye devam edeceğim. Bir umudum var, güzel Türkiye'yi ayağa kaldırmak, herkesin akşam evine huzur içine dönmesi, herkesin iş aş sahibi olması, bu kadar görkemli bir ülkede işsizliğin olmaması, herkesin birbirine selam verdiği kucaklaştığı bir Türkiye'yi yeniden kurmak için. Sadece Divriği'de, sadece Türkiye'de değil, bütün dünyada barışın egemen olduğu coğrafyada, Türkiye'yi yeniden inşaa etmek. Ne Suriye, ne Irak, ne Ermenistan, ne Rusya ne Bulgaristan, ne Yunanistan. Hiç kimse ile kavgası olmayan herkesle yurtta barış ve cihanda barış için yola çıktık" dedi.' Her yer Taksim her yer direniş' şeklindeki sloganlar üzerine Kılıçdaroğlu, "O gençlerin tek tek hepsinin alnından öpüyorum. Onlar yürekli çocuklarımız. O gençler bütün dünyada Türkiye'nin onuru korudu. Özgürlük ve demokrasi söylemini her yerde dile getirdiler. Polisten, TOMA'dan sopadan yılmadılar. Gözlerini kaybettiler. Hayatlarını feda ettiler, yılmadılar. Asla yılmayacağız, mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Özgürlük farklı bir şeydir. Taksim'deki gençlerimiz, özgürlük ve demokrasi söylemini bütün dünyaya haykırdı. 'Taksim'de gençler direndi, yeni yapılanmada kadınlar da dirensin. Onlar da özgürlük ve demokrasi istesin. Taksim'e anneler de gitti. O annelerin de hepsinin ellerinden öpüyorum. Öyle çocuklar yetiştirdikleri için” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, Mustafa Kemal Atatürk'ün çok güzel bir şey yaptığını ve cumhuriyeti kurduğunu belirterek, "O cumhuriyet sayesinde Tunceli'nin küçük bir köyünde doğan Kılıçdaroğlu bugün CHP'nin genel başkanıdır. Atatürk, halkın iradesi ile halka beraber yürüdü. En karanlık dönemde dahi TBMM'yi çalıştırdı. O Cumhuriyet sayesinde Kayseri'de küçük bir esnafın oğlu olan Abdullah Gül Cumhurbaşkanı oldu, yine o sayede Rize'den yırtık ayakkabı ile gelip bugün başbakanlık koltuğuna sahip oldu” dedi.

Kılıçdaroğlu, daha sonra Divriği Ulu Camii ve Darüşşifasını gezerek cami hakkında bilgi aldı.

İHA

DAKKA BİR GOL BİR
 // OK SAVAR
Size yalan söylemiyeceğim demekle zaten yalan söyledin. A benin Kemal Yalandaroğlu'm....
11 Ağustos 2013 Pazar 18:20
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler