YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Size bu şakayı kim yaptı?'
Başbakan Erdoğan, Antalya'da partisince düzenlenen mitingde CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yüklendi.
'Size bu şakayı kim yaptı?'
15 Mayıs 2011 / 20:46 Güncelleme: 15 Mayıs 2011 / 20:52

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Birileri, CHP'yi siyaset mühendisliği yoluyla şekillendirdi, CHP'nin listelerini şekillendirdi. Bu ortada. 'Ergenekon'la Genel Merkezleri arasında tüneli kurdular'' dedi.

Erdoğan, partisince Antalya'da Kepez Spor Salonu yanındaki alanda düzenlenen mitingde halka hitap etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katıldığı ''Siyaset Meydanı'' programında ''YÖK'ü kaldıracağım'' dediğini anımsatan Erdoğan, ''35 dakika sonra çok ilginçtir, diyor ki 'Bedelliden elde edeceğimiz geliri YÖK'e devredeceğiz'. Kaldırdığın YÖK'e o parayı niye devrediyorsun  İşte Bay Kemal bu, gidiyor, geliyor'' diye konuştu.

2009'daki yerel seçimlerde CHP tarafından Antalyalılara bazı vaatlerin verildiğini anlatan Erdoğan, elindeki CHP'nin kente yönelik vaatlerinin bulunduğu dosyayı alandakilere göstererek şunları söyledi:

''Diyor ki '7 tencere dolacak'. Hoca doldurdu mu tencereleri  Belki kendi tenceresi dolmuş olabilir o ayrı mesele. Suyu ucuzlatacaktı bunlar, ucuzlattı mı  Zam mı yaptılar  Bu CHP size ne dedi  '10 bin ev hanımı ve 5 bin genci sigortalı meslek sahibi yapacağız'. Böyle dedi mi  İçinizde bu şekilde iş sahibi olan var mı  Ev hanımları haftada 5 gün, günde 4 saat çalışacaktı, sigortaları ödenecekti. Var mı böyle bir şey  Oldu mu  Antalya'da elektrik faturası tarihe karışacaktı. Karıştı mı  'Ben hocayım' diyordu, '9 yıldır bunun üzerinde çalışıyorum' diyordu. Hatta 'Elektrik satıp para kazanacağız' diyordu. Ne oldu  Çıktı ne dedi; 'Elimde sihirli değnek yok' dedi. Eskiden bir siyasetçi vardı hatırlayın 'Dün dündür, bugün bugündür' derdi. O zat şimdi nerede  O zat şimdi CHP'nin akıl hocası.''

Verilen vaatlerin arasında 'mega projeler' adlı bölümün olduğunu ve Antalya'nın ''sağlık kenti yapılacağı'' vaatlerinin yer aldığını belirten Erdoğan, ''Sen kimsin ki Antalya'yı sağlık kenti yapacaksın. Bu iş senin işin değil, bizim işimiz ve sağlık kenti olduysa Antalya bu AK Parti iktidarı ile oldu. 'Üniversite kenti Antalya' dedi. Bir defa üniversite yapmak senin haddine mi  Üniversite işi bizim işimiz. Bak iki tane özel üniversite kurduk Antalya'ya sen neredesin Bay Hoca  Daha çok nal toplarsınız siz çok. Bunlar yalanda genel başkanı ile herhalde yarışıyorlar. Ben belgelerle konuşuyorum, işte bunların hepsi yerel seçimde kullandığı afişler, onlarla konuşuyorum'' diye konuştu.


-''BU KADAR KALİFİKASYONU YÜKSEK YALAN OLUR MU ''-


'Aksu, Kepez, Döşemealtı Antalya'nın cazibe merkezleri olacak' şeklindeki afişin de CHP tarafından 2009'daki seçimlerde kullanıldığını hatırlatan Başbakan Erdoğan, Kepez'in AK Partili Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'ye ''Büyükşehir Belediye Başkanı sizin buraya hiç uğradı mı  Kepez'e en ufak bir desteği var mı '' sorusuna  'Hayır' yanıtı alması üzerine şunları kaydetti:

''Dürüst ol, dürüst. Çünkü burası AK Partili bir belediye onun için buraya onlar uğrayamaz. Bunlarda AK Parti zihniyeti yok ki ulaşsınlar onlara. Bunlar ayrımcı, ayrılıkçı bunlar, hayatları bunların böyle. Bütün öğrencilere süt dağıtacaktı değil mi  'Her çocuk güne süt içerek başlayacak' dedi. Allah aşkına bu kadar kalifikasyonu yüksek yalan olur mu  'Her çocuk güne süt içerek başlayacak, acaba kaç ailenin evine süt geliyor. Sordum Milli Eğitim Müdürüme, dedim 'Kaç kişiye geliyor ' Dedi ki; '500-600 çocuğun evine süt gönderiyorlar, 4 tane de anaokuluna meyve suyu ile poğaça veriyorlar'. Yaptıkları bu ama pankart bu; 'Her çocuk güne süt içerek başlayacak'. Antalya'da 500 çocuk mu var hoca  Dürüst ol, dürüst. Ama ne olacak genel başkan aynı, belediye başkanı da aynı. Artık herhalde Antalya, bu hocanın şahsında CHP'ye 'Yetti gari hoca' diyecektir. CHP'ye bunu söylemeniz lazım. İlave bir şey şu Antalya'da oldu mu AK Parti'den sonra  Yatırım olarak maalesef hiçbir şey burası görmedi.''

Şehirlerde ana arterlerin büyükşehir belediyelerince yapıldığını anlatan Başbakan Erdoğan, Kepez'de ilçe belediyesinin 400 kilometre asfalt yapmasına rağmen, '175 kilometre yeni yol açtık' diyen büyükşehir belediyesinin ilçeye sadece 4 kilometre asfalt yaptığını söyledi. Erdoğan, ''İşte AK Parti ile CHP'nin farkı bu. Antalya Büyükşehir Belediyesi verdiği vaatleri unuttu, 'Dün dündür, bugün bugündür' diyor. Taktik aynı, işte bu da aynı. Ah benim Antalyalı kardeşim CHP işte budur. 'CHP' demek yalan demektir. Bugün CHP'nin yalan demek olduğunu en iyi bilen de siz Antalyalı kardeşlerim olmalısınız. Meğer biz farkında değildik sayın Kılıçdaroğlu'na da hocalık yapmış. Dün sadece Antalya'ya yalan söylüyorlardı, bugün tüm Türkiye'ye yalan söylüyorlar. Sayın Kılıçdaroğlu, sen Türkiye'ye aklına geleni vadetmeyi bırak da yapabiliyorsanız Antalya'da verdiğiniz sözleri tutun.''

Bir haftadır yönelttiği sorulara cevap verilmediğini de vurgulayan Başbakan Erdoğan, ''Pişkinliğe vurup geçiştiriyorlar ama biz peşini bırakmayacağız. Antalya'daki 'Kasırga' operasyonunu, Antalya'daki rüşvet iddialarını, tutuklu CHP belediye başkanlarını sormayacağım. Çünkü cevap vermeyeceğini, veremeyeceğini biliyorum'' dedi.

Bugünün Pazar, tatil günü olduğunu ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na 'zor sorular sormayacağını' belirten Erdoğan, ''Burada Antalya'da ben sayın Kılıçdaroğlu'na bir basit soru soracağım, hesap uzmanı ya kesin bunların cevabını verir. Sayın Kılıçdaroğlu, günlerce, 'ÖSYM ile ilgili sürpriz açıklayacağım' dediniz. Açıklaya açıklaya sahte bir mail açıkladınız. Biz de kamuoyu da merak ediyoruz elinize bu sahte maili kim tutuşturdu, size bu şakayı kim yaptı, sizi aldatan kim  Aynı şekilde Yalova'da Yunus bebek yalanını size iletip, size şaka yapan, sizi bir kez daha müfteri konumuna düşüren kim  Biz bunların yalanlarını dinlemekten kovalamaktan bıktık'' dedi.


-''BENİM ABDESTİMDEN ŞÜPHEM YOK NAMAZIMDAN NİYE ŞÜPHEM OLSUN''-


Siyaset mühendisliğine karşı olduklarını ve siyaset mühendisliğiyle mücadele ederek bugünlere geldiklerini vurgulayan Erdoğan, ''Birileri, CHP'yi siyaset mühendisliği yoluyla şekillendirdi, CHP'nin listelerini şekillendirdi. Bu ortada. 'Ergenekon'la genel merkezleri arasında tüneli kurdular'' dedi. Erdoğan, şöyle devam etti:

''(Sizinle ilgili yolsuzluk dosyaları açıklayacağım) diyor. Benim şahsımla ilgili varsa açıkla. Yanına Bahçeli'yi de al yanında bulunsun. Yetmiyorsa başkalarını da al, birlikte varsa açıklayın. Ama dedim ya bak geç kalmayın, 12 Haziran yaklaştı. Eğer açıklayamazsanız namertsiniz. Bak bu kadar ağır konuşuyorum. Benim abdestimden şüphem yok namazımdan niye şüphem olsun, rahatım. Yahu sen şu Kılıçdaroğlu değil misin büyükşehir belediye seçimlerinde İstanbul'da 'Kadir Topbaş bey ile ilgili de dosyalar açıklayacağım' diyen sen değil misin  Ne oldu, neyi açıkladın  Dokunulmazlığı da yoktu Kadir Beyin açıklasaydın. Ne oldu  Seçimi de kaybettin. Şimdi aynı şeyi yapıyorsun. İftira at tutmasa da iz bırakır, yaptıkları bu.'' AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler