YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Siz uçak yaptınız da başörtüsüne mi takıldı!"
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Muğla Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde konuşma yaptı.
"Siz uçak yaptınız da başörtüsüne mi takıldı!"
30 Kasım 2013 / 15:20 Güncelleme: 30 Kasım 2013 / 15:52

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Adalet mülkün esasıdır, zulüm değil. Sizin kararınızı beğenmedikleri için Meclis'in üzerinde güçler oluşturmak istediler, zayıflatmak istediler. 11 yıldır milli iradeyi muhafaza ediyor, milli iradenin gücüne güç katıyoruz" dedi.

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

"TBMM, 23 Nisan 1920'den bu yana Türkiye'deki en yüksek makamdır, mercidir. TBMM, Türkiye'nin kalbidir, TBMM, Türkiye'nin idare merkezidir, yasalar oradan çıkar, hükümetler oradan belirlenir, anlaşmalar orada onaylanır, kararlar orada alınır. Hiç kimse, hiçbir kurum, fani olan hiçbir güç TBMM'nin üzerinde değildir"

"CHP'ye hesabını sizin sormanız lazım"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Kadına el uzatılamaz diyenler, kadına bu noktada söz, laf, hakaret, edilemez diyenler eğer bizim Parlamentomuzun çatısı altında kalıyor da onların partisi onu ödüllendirip, muhafaza ediyorsa işte o CHP'ye hesabını sizin sormanız lazım. Öyle lafla kadına siyasi hak verilmez, lafla kadına koruma, saygı olmaz. Ben konuşamıyorum, niye  Eşim olduğu için konuşamıyorum, ama ben görüyorum ki milletimiz, kadınlarımız konuşuyor. Adını ağzıma almak ona taltif olur, onun için alamam. Dolayısıyla bunun gereğini benim milletim vakti saati geldiğinde yapar. 4 ay sonra o zihniyete Muğla en büyük dersi vermelidir" dedi.

"Siz uçak yaptınız da başörtüsüne mi takıldı?"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Siz uçak yaptınız da başörtüsüne mi takıldı, insansız hava aracını uçurdunuz da başörtüsü mü düşürdü. Yüksek hızlı trenleri bu ülkede hakikaten devreye soktunuz da başörtüsü mü o hızlı trenleri raydan çıkardı. Neler yaptılar neler. Başı açığıyla başı örtülüsüyle sizler benim milletimsiniz, kardeşlerimsiniz, bize düşen hepinize ayrım yapmaksızın hizmet yapmaktır. Gücümüz buradan geliyor, el ele vereceğiz, omuz omuza vereceğiz, daha güçlü olacağız" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, "Türkiye'de sesi çok çıkanın çok gürültü yapanın tencere tavanın çok parası olanın değil sadece milletin dediği olur" dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler