YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Siyasilere komplo için kasetler C Şubesi'nden!
Deniz Baykal ve eski MHP’li vekillere yönelik kaset komplosunda, Hrant Dink cinayeti ve usulsüz dinlemelerle gündeme gelen İstihbarat Dairesi C Şubesi’nin rolü olduğu belirlendi.
Siyasilere komplo için kasetler C Şubesi'nden!
04 Ağustos 2016 / 14:39 Güncelleme: 04 Ağustos 2016 / 14:45

CHP eski Genel Başkanı Antalya Milletvekili Deniz Baykal ve bazı eski MHP’li milletvekillerine ait olduğu ileri sürülen görüntülerle ilgili soruşturmada çarpıcı detaylara ulaşıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma, Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) İstihbarat Daire Başkanlığı’na uzandı. İncelemelerde, Hrant Dink cinayeti, Başbakanlığa böcek konulması, usulsüz dinlemelerle gündeme gelen İstihbarat Dairesi’nin C Şubesi’nin komploda aktif rol aldığı belirlendi.

Siyasilere yönelik komplo çalışmasının İstihbarat Dairesi’nin C Şubesi’nde planlandığı, C Şubesi’ni kuran ve başına geçen Hrant Dink cinayeti davasında tutuklu Emniyet Müdürü Ali Fuat Yılmazer kontrolünde yapıldığı iddia edildi.

GÖREV DIŞI ÇALIŞMA

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) ‘Emniyet imamı’ olduğu belirtilen Osman Hilmi Özdil’in, komplo kurulacak siyasilerin listesini Emniyet İstihbarat Dairesi C Şubesi’ne teslim ettiği, burada görevli istihbarat polislerinin de çalışma yaptığı ileri sürüldü.

‘Görev dışı çalışma’ şeklinde harekete geçen istihbarat polislerinin, siyasileri takip ederek, hedef evleri belirlediği kaydedildi. 

ORTAK ÇİLİNGİRLER

Evlerin belirlenmesinin ardından istihbarat polislerinin o dönem birlikte çalıştıkları çilingirler aracılığıyla evlere girdikleri, çiçek saksıları, televizyonlar ve elbise dolaplarına kamera yerleştirdikleri iddia edildi.

Polislerin, harekete duyarlı sensörlü ve uzaktan kumandalı kameraları evlere yerleştirdikten sonra da dışarda takibini sürdürdüğü, hedefteki kişilerin çıkmasının ardından da eve girip kameraları aldıkları belirlendi.

Geriye dönük HTS kayıtlarının incelemesinde, şüpheli istihbarat polislerinin, bu evlerin bulunduğu bölgelerde oldukları tespit edildi. Komplonun içinde yer alan bir istihbarat polisinin, Baykal’ı da uzun süre takip ettiği belirlendi.

Kaydedilen görüntülerin Özdil’e teslim edildiği, görüntülerin 2011 seçimlerine endeksli olarak yurtdışı uzantılı IP numaralarından internet sitelerine yüklendiği öğrenildi.

İSTİHBARATÇILAR ŞÜPHELİ

Kaset komplosuyla ilgili haklarında gözaltı kararı çıkarılanların çoğunu  İstihbarat Daire Başkanlığı’nda görevli istihbarat polisleri oluşturuyor.

Şüpheliler arasında dönemin İstihbarat Dairesi C Şubesi Müdürü Ali Fuat Yılmazer, eski İstihbarat Daire Başkanları Ramazan Akyürek ile Ömer Altıparmak’ın yanı sıra eski istihbaratçı Gürsel Aktepe ve Recep Güven gibi isimler var.

İLGİYLE İZLİYORUZ

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, kaset komplosuna yönelik gelişmeleri herkes gibi kendisinin de izlediğini söyledi.

Antalya’daki evinden çıkarken değerlendirmede bulunan Baykal, “Benim bir bilgim yok, benim bilgim dışında gelişen bir tablo bu. Ne ifade eder, ne ortaya koyar doğrusu bilemiyorum. İlgiyle izliyoruz. Bekleyeceğiz, göreceğiz yani. Daha önce de benzer açıklamalar yapılmıştı, tutuklamalar, gözaltılar olmuştu. Oradan bir şey çıkmadı, bundan bir şey çıkar mı, inşallah çıkar. Çıkmasını diliyorum ama şimdiden bir şey söyleyemem” diye konuştu. 

 // Ömer
umarım gülbengiller içinde milleten helallik istenmez. TRT ye tepeden iliştirilen E.çelikten ötürü Ben peşinen helal etmeyeceğime YEMIN ETTIM ve TRT kanalı sildim...
04 Ağustos 2016 16:46
 // Ömer
siz zannediyor musunuz kainat şeytani mel'un Fetoş'un kaseti yok. Yıllar önce a.ipek grubunun dışarıdan finansmanla ülke için hain bir yapılanma içerisinde olduklarını buraya yazmıştık.hata "bi ermeni var” isimli kitabın hedef saptırma için yazılıp abd ye kaçırılan şebelek ısmi ile piyasaya sürüldüğünü yazmıştık....
04 Ağustos 2016 16:39
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler