YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Siyasilerden Muhammed Ali mesajları
Siyasilerden Muhammed Ali mesajları
04 Haziran 2016 11:09
74 yaşında hayatını kaybeden efsane boksör Muhammed Ali'nin ölümünün ardından siyasiler Twitter üzerinden duygularını paylaştı.

Eski başbakan Ahmet Davutoğlu, Muhammed Ali'nin ölümünün ardından Twitter'da, "Asıl kavgasını yumruklarıyla değil aklı ve yüreği ile veren insan hakları savunucusu Muhammed Ali'yi Rabbim rahmetiyle karşılasın. Amerikan başkanlık seçimlerindeki tartışmalar Muhammed Ali'nin mirasının ne kadar önemli olduğunu ortaya koyuyor. Mekanı cennet olsun" dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da "Dünya Boks Şampiyonu Muhammed Ali'nin vefatını üzüntüyle öğrendim.Merhuma Allah'tan rahmet diliyorum. #MuhammedAli" sözleriyle üzüntüsünü Twitter'dan paylaştı.

AK Parti milletvekili Emrullah İşler, "Mazlumların 70'li yıllardaki efsane kahramanı mümin ve muvahhit insan Muhammed Ali Hakk'a yürüdü. Mekanı cennet olsun" derken, Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, Muhammed Ali'yi kaybettik. Boks tarihinin çok önemli bir ismiydi. En önemlisi gerçek bir insandı. Allah rahmet etsin" dedi.

Hükümet ve diğer siyasi parti milletvekilleri Muhammed Ali'nin arkasından şu mesajları paylaştılar;

Tuncay Özkan: Almanya'nın kabul ettiği soykırım kararı bizim ve çocuklarımız için felakettir. Bu kararı reddederiz!

Muharram İnce: Çocukluğumuzda Muhammed Ali ringe çıkacağı zaman sabah saatlerine kadar beklerdik, Mekanı cennet olsun.

Sezgin Tanrıkulu: Muhammed Ali sadece ringe çıkması için uykusuz kaldığımız bir sporcu olarak değil savaşa ve ırkçılığa karşı duruşuyla da hatırlanacak...

Numan Kurtulmuş: Vefat ettiği haberini aldığımız dünya boks tarihinin en büyük şampiyonu Muhammed Ali'ye Allah'tan rahmet dilerim. Muhammed Ali'nin bizim kuşağımız için ayrı bir önemi vardır. Muhammed Ali'nin müsabakalarını izlemek için uykusuz kaldığımız günler olmuştur.

Bülent Tüfenkçi: Dünya boks tarihinin en büyük şampiyonu Muhammed Ali'ye Allah'tan rahmet dilerim.

Veysel Eroğlu: Mazlumların 70'li yıllardaki efsane kahramanı mümin ve muvahhit insan Muhammed Ali, Ahirete irtihal etti. Allah rahmet eylesin.

HDP: "Vietnamlılar bana hiçbir kötülük yapmadı ki onlarla savaşayım" diyen Muhammed Ali gönlümüzde hep yaşayacak.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler