YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Siyasete mi giriyor?
Siyasete mi giriyor?
05 Temmuz 2012 08:15
Aziz Yıldırım için 'Metris'e F.Bahçe Başkanı olarak girdi, lider olarak çıktı' diyen politik gözlemciler, 'Siyasiler rahat bırakmaz' görüşünde...

Önce şunu söyleyeyim;
Bu yazacaklarımdan kimse bir anlam çıkarmasın ve derin kuyulara dalmasın. Hoş, Başkan Aziz Yıldırım, Metris'te tutuklu olduğu günlerde ismi Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için geçince iddiaları yalanlamıştı.
İKİ gündür kulislerde tartışılan veya konuşulan konu daha başka:
POLİTİKAYA girecek mi, girmeyecek mi?

İŞİN SIRRI DİK DURUŞUNDA GİZLİ
F.Bahçe sevdalısı olan Yıldırım'ın gözü aklanmaktan, kulübünü temize çıkarmaktan başka bir şey görmüyor ama bazı kişiler tahliye olduğu günkü fotoğrafı farklı yorumluyorlar.
O günkü kalabalıkların anlamını, 'Sevgiyi, içerideyken bile dik duruşunu' baz alanlar, siyasi yorumcuların sanal alemdeki 'Metris'e F.Bahçe Başkanı olarak girdi, lider olarak çıktı' görüşlerini şu sözlerle destekliyorlar:

KALABALIĞA BİR BAKIN

'Türk milleti mağdur insanı sever. Başbakan Recep Tayip Erdoğan hapis yattı, sonra yolu Başbakanlık'a kadar çıktı. Aziz Yıldırım'ı seven her kesimden insan var. Siyasiler rahat bırakmazlar. Başbakan'ın hapisten çıktığı günkü kalabalığa bir bakın, bir de Aziz Yıldırım'ınkine. Hangisi daha fazla?'
Ben inanmıyorum. Bu konuda en ufak bir işaret veya sinyal almadım ama kulislerde çok konuşulan bir konuyu yazdım.

POLİTİK BASKININ FOTOĞRAFI
Başkan Aziz Yıldırım'ı Metris'ten tahliye olduktan sonra çıkışta karşılayan kalabalık, coşku ve sevgi, politikacıları harekete geçirdi. Metris çıkışında F.Bahçe taraftarları dışında her kesimden insanın olması da Yıldırım'a siyasete girmesi yönünde yapılan baskının artmasına yol açtığı öne sürülüyor.

Beni unutma Aziz Başkan
Aziz Yıldırım vefalı, dost insandır. Metris'ten tahliye olacağı gün revirde yattığı Cübbeli Ahmet Hoca ile vedalaşması çok duygusal olmuş. Her gün her dakika Kur'an okuyan ve Başkan'a dua eden Ahmet Hoca'nın sevinçten gözleri dolmuş.
'BENİ unutma' demiş. Dedim ya başkan vefalıdır. Bir kendine gelsin en kısa zamanda Ahmet Hoca'yı ziyaret için Metris'e gider. Gideceğini de söyledi.

Kocaman'dan beklenti arttı
Aykut Kocaman'ın bu sene işi geçen seneden zor. Her şey ile ilgilendiği için çok yıprandı, dağıldı. Şimdi kafası rahat, kilitlendiği tek nokta var. O da Şampiyonlar Ligi'nde elemeden gruba çıkmak ve başarılı olmak. Geçen sene burada verilen ve yarıda kalan sözü bu sene gerçekleştirmek. Taraftar çok seviyor, el üstünde tutuyor ama gerçek Aykut Kocaman'ı bu sene görmek istiyorlar.

Odası hazır bugün Yayla'da
Dün erkenden Doğan Çil'le takımın kamp yapacağı Topuk Yaylası'na geldik. Biraz araştırma yaptım büyük ihtimalle bugün Topuk Yaylası'na gelecek olan Başkan Aziz Yıldırım'ın odası bile hazırlanmış.
NEREDE mi kalacak?
FutbolcularIn bölümünde değil.
BİLMEYENLERE söyleyeyim. Tesisler iki bölümden oluşuyor. Birinci bölümde futbolcular kalacak. Başkan Aziz Yıldırım, ailesi ve yakınları ikinci bölümde... Kafasını dinleyeceği için sessiz sakin ortamı tercih edecek. Yürüyüş yapacak, büyük emek verdiği tesisleri görecek.
ESERİNİ İLK KEZ GÖRECEK
İDMANLARI da muhtemelen balkondan izleyecek. Çünkü kafasını dinlemek istiyor. Topuk Yaylası'na gelişi de bir yıldır özlemini çektiği yaptığı eserin bitmiş halini görmek ve çok arzu futbolcuların o mekandaki kampını izlemek. Ancak ayrı bölümlerde de olsa zaman zaman teknik kadro ve futbolcularla bir araya gelir. Özellikle futbolcular geldiği gün başkana 'Geçmiş olsun' demek için yanına gidecek.

Kılıçdaroğlu'ndan Yıldırım'a telefon
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, siyasete gireceği öne sürülen Başkan Aziz Yıldırım ile telefon görüşmesi yapacağını açıkladı. Kılıçdaroğlu, 'Aziz Yıldırım'ın cemaate yönelik bir takım eleştirel değerlendirmeleri var, bu noktada siz kendisiyle bir görüşme yaptınız mı?' şeklindeki bir soru üzerine 'Henüz görüşmedim, bugün (dün) kendisini arayacağım. O konudaki ayrıntıları bilmiyorum, belki telefonla görüşürken kendisi bana aktarabilir' dedi. (Akşam)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler