YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Siyasete geri dönecek mi?
Eski bakanlardan Erkan Mumcu, siyasetten dört yıldır uzak olduğunu ve bir daha dönmeyi düşünmediğini söyledi.
Siyasete geri dönecek mi?
10 Mayıs 2010 / 22:00 Güncelleme: 10 Mayıs 2010 / 22:07

Bir dönem Kültür ve Turizm ile Milli Eğitim bakanlıkları yapan Mumcu, Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Yalvaç Meslek Yüksek Okulunun davetlisi olarak Yalvaç'ta konferans verdi. Konferansı, Yalvaç Kaymakam Vekili Ferhat Peşin, Emniyet Müdürü Ahmet Öngül, MHP İlçe Başkanı Ali Osman Sönmez, CHP İlçe Başkanı Kadir Yerli, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci izledi.

Öğrencilerin sorularını yanıtlayan Mumcu, bir öğrencinin, ''Seçimler öncesi Demokrat Parti ile birleşme kararı aldınız ancak sonra vazgeçtiniz. Neden?'' sorusuna Mumcu, ''Ben vazgeçmedim. Biz nikah masasına oturmuştuk ama onlar gelmedi'' yanıtını verdi.

Öğrencilerden gelen soruların genellikle siyaset üzerine olmasından rahatsızlık duyduğunu ifade eden Mumcu, ''Dört yıldır siyasetin içerisinde değilim. Siyasetten koptum, bir daha da dönmeye niyetim yok'' dedi.

Öğrencilerin, Deniz Baykal'ın, CHP Genel Başkanlığı görevinden istifası konusunda düşüncelerinin sorması üzerine Mumcu, ''Medya icat oldu, mertlik bozuldu'' diye konuştu. AA

açıklama
 // serhat eken
doğru medya icat oldu. Pisliğiniz ortaya çIktı. Kişiliğiniz meydana çıktı....
11 Mayıs 2010 15:30
güleyim bari
 // hamza demir
bu iki yüzlümü 4 yüzlümü gördük işte arkadan kimlerden emir alıyo dönse ne olurki kim buna oy verir alan partini oyu düşer be bunun gibi döneklik yapanları meclise sokmuycan parti değiştimi istifa kabul edilecek bizler partideki şahsiyetlere oy verirken partinin bi bütün görürüz ayrılanın vekilliğide düşsün madem yiğitse...
11 Mayıs 2010 10:48
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler