YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Siyasete dönüş sinyali
Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ''İktidardan kaynaklanan bir komplo olduğu konusunda benim işin başında yaptığım açıklamanın şu anda da arkasında durmaya devam ediyorum'' dedi.
Siyasete dönüş sinyali
24 Mayıs 2010 / 23:00 Güncelleme: 24 Mayıs 2010 / 23:07

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ''İktidardan kaynaklanan bir komplo olduğu konusunda benim işin başında yaptığım açıklamanın şu anda da arkasında durmaya devam ediyorum'' dedi.

Baykal, Star televizyonunda, Uğur Dündar ile Murat Çelik'in sorularını yanıtladı.

Kendisine ait olduğu iddia edilen görüntüler ve bu konudaki ''komplo'' açıklamasının anımsatılması üzerine Baykal, şunları kaydetti:

''O konuda söylemiş olduklarıma ekleyeceğim, bu aşamada bir şey yoktur. Ben o konuda kanaatimi çok açık bir şekilde ifade etmiştim. Aynı kanaatin arkasında kararlılıkla duruyorum. Bunun dışında bir olasılığı akla getirecek hiçbir somut veri yoktur. İktidardan kaynaklanan bir komplo olduğu konusunda benim işin başında yaptığım açıklamanın şu anda da arkasında durmaya devam ediyorum. Bunun aydınlığa kavuşturulması konusu mutlaka sağlanacaktır. Yani bu iktidar döneminde sağlamak onların görevidir ama ben diyorum ki bu, iktidarın komplosudur, iktidarın komplosu ise bunu ortaya çıkaramazlar. Bunu ortaya çıkarmaları eğer inandırıcı ve doğru şekilde gerçekleştirilebilirse, onların dışında birisinin bunu yaptığı kanıtlanabilirse bu tabii çok memnuniyet verici olur. Bunu kanıtlamak iktidarın görevidir, iktidarın sorumluluğundadır. Biz bu konudaki olanakları, gerçeğin ortaya çıkmasını sağlamaya yönelik girişimleri yaptık, yapmaya da devam ederiz ama bu iktidar döneminde bu sağlanamazsa hiç kuşku duymuyorum, bu iktidar iş başından uzaklaştıktan sonra çok rahat bir şekilde aydınlığa kavuşturulacaktır.''


-''BAŞBAKAN'IN BU YAKLAŞIMIYLA BEN HESAPLAŞABİLMEYİ ÇOK İSTERDİM''-


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, ''içinizdeki Brütüslere bakın'' yönünde açıklama yaptığının anımsatılması üzerine Baykal, ''Başbakan'ın görevi dedikodu yapmak da değil, ima yapmak da değil. Başbakan, sorumluluğunun gereğini yapmıyor, dedikodu yapıyor. Dünyanın hiçbir ülkesinde hiçbir başbakanın yapmayacağı dedikoduyu yapıyor, Başbakan... Başbakan'ın bu yaklaşımıyla ben hesaplaşabilmeyi çok isterdim'' dedi.

Böyle bir hazırlık içinde de olduğunu ancak Kılıçdaroğlu'nun adaylığını geçen pazartesi günü açıklaması nedeniyle siyasi ortamın değiştiğini ve bu planının gerçekleşmediğini öne süren  Baykal, ''Bunu inşallah önümüzdeki dönemlerde yapma fırsatını bulurum'' diye konuştu. AA

çekirge...
 // ibrahim çelikoğlu
Çekirge bir zıplar iki zıplarmış.Üçüncüsünde stakayı yedimi ezilirmiş.
İster öyle ister böyle.Bu millet zina düşmanıdır.Ne şekilde olursa olsun inanır.En azından pislik tutmazsa izi kalır ve silerler.
Siyaset yaparken pislik at izi kalsın siyaseti yaparsan,"ah" tutar ve kendine döner...Sen ister inan ister inanma.Biz inanırız......
25 Mayıs 2010 00:14
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler