YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Siyaset anlayışının değişmesi gerekiyor"
"Siyaset anlayışının değişmesi gerekiyor"
16 Ağustos 2013 07:22
CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, "Buralardan ilham alarak biz de bu coğrafyada, Ortadoğu'da, İslam aleminde barışın gelmesini ve kan akmamasını temenni ediyoruz. Bu güzel günlerin gelmesi için de siyaset anlayışının değişmesi gerekiyor" dedi.

İstanbul merkez Kartal İlçe Belediyesi tarafından Nevşehir'in Gülşehir İlçesinde yaptırılan Kapadokya Kartal Otel'in açılışına katılan Oran, burada yaptığı konuşmada, Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz'ün sosyal belediyecilik adına İstanbul'da yaptığı hizmetlerin bir örneğini de Gülşehir'de gördüklerini belirtti.

Sosyal belediyeciliğin sadece kendi bulunduğun alana değil insanın olduğu her yere hizmet götürmek olduğunu kaydeden Oran, "Başkanımız gerçekten güzel bir yatırımı hizmeti de Nevşehir'e Gülşehir'e sunuyor, kendilerini kutluyorum" diye konuştu.

Oran, çok önemli bir bölgede bulunduklarını, bu coğrafyada istenmeyen olaylar yaşandığını bildirerek, şöyle konuştu:

"Buralardan ilham alarak biz de bu coğrafyada, Ortadoğu'da, İslam aleminde barışın gelmesini ve kan akmamasını temenni ediyoruz. Tabii bu güzel günlerin gelmesi için de siyaset anlayışının değişmesi gerekiyor. Hem yurtta barış hem de dünyada barış şiarını Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk gibi tekrardan hem yurda hem de dünyaya hakim kılmak gerekiyor. O yüzden 219 gün sonra Türkiye genelinde yerel yönetimler anlamında önemli değişiklikler olacağına inanıyorum. Bin 396 noktanın birçok noktasında sosyal belediyecilik sosyal demokrak siyaset anlayışı, insan anlayışı, barış anlayışı, özgürlük yani CHP iktidara hakim olacak ve hep beraber bu 219 gün birlik, beraberlik, dayanışma içinde tıpkı bugün olduğu gibi CHP bayrağını bu bin 396 noktada dalgalandırıcağız."

Konuşmaların ardından Kartal Belediyesi tarafından yaptırılan Kapadokya Kartal Otel'in açılışı gerçekleşitirildi.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler