YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şişli Belediyesi’nde bir skandal daha
Şişli Belediyesi’nde bir skandal daha
21 Eylül 2015 10:57
Bir dönem yolsuzluk iddialarıyla gündemden düşmeyen Şişli Belediyesi'nde yeni bir skandal iddiası ortaya atıldı. Başkan Hayri İnönü’nün danışman olarak belediyeye aldığı futbol menajeri Okan Cemal Belgin’e ayda 35 bin lira ödemesi tepki çekiyor.

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün skandal uygulamalarına bir yenisi daha eklendi. Başkan İnönü Koç Holding'de üst düzey yöneticilik yapan Ural Benli'nin oğluna her ay danışmanlık adı altında 35 bin lira maaş ödüyor. Gerçek mesleği futbol menajerliği olan Okan Cemal Belgin'in geçmişinde belediyecilik ile ilgili hiçbir faaliyeti bulunmuyor. Benli'nin hiçbir kamu deneyimi olmadığı bir işte 35 bin TL artı KDV gibi büyük bir ücret alması ise kafaları karıştıran en büyük soru işareti.

JİTEM'LE BAĞLANTISI MI VAR?

Mesaisini Metro City AVM'de geçiren Belgin' in mesai arkadaşlarına anlattığı hikâyeler ise akıllara İnönü'nün kendisini korutmak amaçlı getirmiş olabileceğini düşündürüyor. İddialara göre danışman kendisini özel harpçi olarak tanıtıyor, JİTEM kurucusu Binbaşı Cem Ersever'in ekibinde görev yaptığını söylüyor.

KOÇ VE ROTARY BAĞLANTISI

35 Bin TL artı KDV maaş alan danışmanın babası Ural Belgin Koç Holding'de üst düzey birçok görevde bulunmuş ayrıca Rotary camiasında bilinen, tanınan yöneticilik yapmış bir isim. Gerçek işi futbol menajerliği olan danışman, son olarak yine babasının bağlantılarını kullanarak babasının geçmişte birlikte çalıştığı Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün yanında danışman olarak çalışmaya başladı.

SOSYAL MEDYADA MHP'Yİ ÖVÜYOR

35 bin liraya danışmanlık yapan Okan Cemal Belgin oldukça ilginç bir yapıya sahip. CHP ile hiçbir bağlantısı olmayan danışman sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarda da MHP kurucusu Alparslan Türkeş ve MHP'yle ilgili oldukça ilginç paylaşımlarda bulunuyor.

 

AKŞAM

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler