YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sırrı Süreyya'dan skandal 'Türkmen Dağı' provokasyonu
HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Türkmen Dağı diye bir yerin olmadığını iddia ederek, o bölgenin Kürt dağı olarak geçtiğini söyledi.
Sırrı Süreyya'dan skandal 'Türkmen Dağı' provokasyonu
21 Haziran 2016 / 20:17 Güncelleme: 21 Haziran 2016 / 20:18

HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, yine tahrik dolu bir çıkış yaptı.

Suriye'nin Bayırbucak bölgesinde Türkmen Dağı diye bir yerin olmadığını iddia eden Önder, bölgede yalnızca Türkmen Tepesi'nin olduğunu ve Kürt Dağı'nın olduğunu söyledi.

"TÜRKMEN DAĞI DİYE BİR ŞEY SÖZ KONUSU BİLE DEĞİLDİR"

Sırrı Süreyya Önder, şöyle konuştu;

"Suriye’nin Bayırbucak bölgesinde yalnızca Türkmen Tepesi vardır. Suriye haritalarına baktığınızda da göreceksiniz ki o bölge Kürt Dağı olarak geçiyor. Türkmen Dağı diye bir şey söz konusu bile değildir"

1
 // 1
Bu elma saltanat kaldirilmadan önce bölündü hemde vatana ihanet ve bölünme uğruna ne kadara satildiysa bölünme orda başladı. ..Benim bildiğim tek Elmada kızıl elmadır size dost eli uzatıldı 10 sene boyunca sıkıyı görünce mi kardes olduk? İnanınki isin ucuna para ödül girene kadar hiçbiriniz ihbar dahi etmiyordu şu Hendek kazanları geçin bu isleri müşrik olmayın yaptıklarınız şu konustuklarinizi ve icinizdekileri yansitsin. ......
22 Haziran 2016 13:15
he canın
 // dede
he deyip geçin, bırakın kendi başına, baktı pzv olmuyor nasıl şer sokarım araya her fırsatı değerlendiriyor, ırk olsaydı muhabbet 1400 sene kalmazdı ayakta bu Ümmet ; Elmalılı Hamdi Yazır (49/HUCURÂT-13: Ey o bütün insanlar! Biz sizi bir erkekle bir dişiden yarattık, hem de sizi şaab şaab, kabîle kabîle yaptık ki tanışasınız, haberiniz olsun ki Allah yanında ekreminiz en takvalınızdır, her halde Allah alîmdir, habîrdir)...
22 Haziran 2016 Çarşamba 10:04
 // Yasin
Ulan sırrı sen iyice sabır zorluyorsun ya hadi hakkında hayırlısı....
22 Haziran 2016 01:48
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler