YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sırrı Süreyya Önder'den tehdit!
HDP milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Abdullah Öcalan'ın tecritinin hükümetin yaptığı bir savaş çağrısı olduğunu söyledi.
Sırrı Süreyya Önder'den tehdit!
07 Ocak 2016 / 19:05 Güncelleme: 07 Ocak 2016 / 19:18

Son dönemlerde çevresindeki insanları azarlamasıyla dikkat çeken Sırrı Süreyya Önder, Anayasa görüşmeleri için randevu görüşmelerinin ayarlandığı günlerde "Gelir kaçak çayını içer gider" sözüyle gündeme oturmuştu.

ÖCALAN'IN TECRİTİ EN BÜYÜK HENDEK

Önder, Meclis'te HDP Grup Yönetim Toplantı Salonu'nda heyet adına basına konuştu. Abdullah Öcalan üzerindeki tecritin toplumsal barış ve ortak gelecek adına Marmara denizi kadar bir hendek kazmak anlamına geldiğini savunan Önder, "Tecrit girişimi, hükümetin bir savaş çağrısı yapması anlamına gelir. Bugün sayın Öcalan üzerinden tecrit geliştirmek, sağlığı konusunda örgütünü, halkı endişeye sevk etmek, savaşa davetiye çıkarmaktır" dedi.

BU, SAVAŞ ÇAĞRISI ANLAMINA GELİR

"Bugün sayın Öcalan üzerinden tecrit geliştirmek, sağlığı konusunda örgütünü, halkı endişeye sevk etmek, savaşa davetiye çıkarmaktır. "Hükümet bu yanlıştan ve hepimize toplumsal maliyeti çok büyük olacak gelişmelerden korunmak izin biran önce durumu eski koşullara getirmesi ve bu konuda kamuoyunu acil ve net bir biçimde bilgilendirmesi gerekmektedir.

BİZ SAVAŞ NEDENİ SAYARIZ DEMİYORUM AMA..

Öcalan üzerinde tecrit toplumsal barış ve ortak gelecek adına Marmara denizi kadar bir hendek kazmak anlamına gelmektedir. Tecrit girişimi hükümetin bir savaş çağrısı yapması anlamına gelir. Başta ailesi ve avukatlarıyla, sonra bizlerle, sonra kendileri kimi istiyorsa onunla görüştürmelidirler. Bu, bu kadar basit. Bunu 'biz savaş nedeni sayarız' demiyoruz; sakın ha. Ama ben, hükümetin savaş çağrısı yapması demektir diyorum.

İmralı heyeti olarak hükümete şunu söylemek istiyoruz: En basit temel ahlaki tutumuna geri dönün ve verdiğiniz sözleri yerine getirin. "

hendek@
 // Ali
Erkekses sen sırrı hendeyın arkasına gec ilk kurşun benden...
07 Ocak 2016 23:07
 // Rasim DUMAN
Sizin Abdullah OCALAN'a sayginiz da sevginiz de yok. Yaptiginiz sey, onun ismini kullanmaktan ibaret. Adam defalarca "silahli mucadele devri bitmistir" dedi, itaat etmediniz.İtaat etmediginiz birine "onderimiz" demeye hakkiniz yok....
07 Ocak 2016 20:57
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler