YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sırrı Süreyya Önder yine şov yaptı!
Meclis'te röportaj yapmak isteyen gazetecileri uyaran görevliyi azarlayan Sırrı Süreyya Önder, "Ne yapıyorsun sen, yasak ne demek" dedi.
Sırrı Süreyya Önder yine şov yaptı!
29 Aralık 2015 / 17:48 Güncelleme: 29 Aralık 2015 / 17:54

HDP Grup toplantısı devam ederken basın mensupları HDP'li vekil Sırrı Süreyya Önder ile röportaj yapmak istedi. Ancak, Meclis görevlisi, basın mensupları kuliste çekim yapmanın yasak olduğunu söyledi.

MECLİS GÖREVLİSİNE BAĞIRDI ÇAĞIRDI: YASAK NE DEMEK

Bunun üzerine görevliye sinirlenen Önder, "Ne yapıyorsun kardeşim. Ne yasağı. Yasak ne demek? Basın bu neyin yasağı diyorsun?" dedi.

"BEN BURANIN İDARİ AMİRİYİM"

Görevli basın mensuplarının izin alması gerektiğini yinelemesi üzerine Önder, idare amiri olduğunu ve izin verdiğini söyledi.

Sırrı Süreyya Önder, basının saat 20.00'den sonra kulislere girememesinin sorulması üzerine şu cevabı verdi:

"BASINA BÖYLE KISITLAMALARI DOĞRU BULMUYORUZ"

"Antidemokratiktir. Kabul edilemez. Siz de haklarınıza sahip çıkın arkadaşlar. Biz divanda bunu dile getiriyoruz. Ama divan çoğunluklar var. İstedikleri gibi yapıyorlar. Meclis kamusal alandır. Mecliste özel alan olmaz. İnsan yorulur da uzanır da insanlık halidir. Niye bundan rahatsız olalım? Basına böyle kısıtlamaları doğru bulmuyoruz.Gazeteciler hiçbir şekilde bana rahatsızlık vermiyor. Bize iktidar rahatsızlık veriyor."

 // Rasim DUMAN
Sirri, "sirrini" son cumlesinde itiraf etmis : Rahatsizliklari, iktidarsizlik'tan... Tabiatile bu durum psikolijilerini de bozuyor. Figen YUKSEKDAGİN'da nicin saga-sola sirtini dayadigini nihayet anlayabildik....
29 Aralık 2015 20:13
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler