YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sırrı Süreyya Önder: "Baykal'ı tebrik ediyorum Saray düştü..."
Sırrı Süreyya Önder: "Baykal'ı tebrik ediyorum Saray düştü..."
12 Haziran 2015 04:24
HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, 'Gezi kuşağı'nın HDP'ye oy vermesiyle barajı geçtiklerini vurguladı ve 'Saray düştü' ifadelerini kullandı.

HDP'li Sırrı Süreyya Önder, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP'li Deniz Baykal'la Dışişleri Konutu'nda görüşme yapmasını "Saray düştü" olarak yorumladı. HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, 7 Haziran seçimlerindeki sonucunu Gezi Parkı olaylarının faturası olarak nitelendirdi. Baykal'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Dışişleri Konutu'nda görüşerek Saray'ı düşürdüğünü iddia eden Önder, bundan sonra hiçbir siyasetçinin Beştepe'ye gitmeyeceğini söyledi.

Akdoğan'a cevap verdi: "He He.."

Sırrı Süreyya Önder, Kanal D'de katıldığı programda AK Partili Yalçın Akdoğan'ın çözüm süreciyle ilgili sözlerini değerlendirdi. Akdoğan'ın "Çözüm sürecinin ancak filmini çekerler" sözlerine "Yav he he" diyorum sözleriyle cevap veren Önder, AK Parti'nin seçim sonrası büyük bir şok yaşadığını söyleyerek 7 Haziran seçim sonuçlarını Gezi Parkı'nın bir faturası olarak nitelendirdi.

"Kalktın tıpış tıpış dış işleri konutuna gittin"

Türkiye'de Gezi kuşağı diye yeni bir kuşağın oluştuğunu ve bu kuşağın mevcut siyasi partileri sıkıcı bulduğunu ifade eden Önder, Dışişleri Konutu'ndaki Baykal- Erdoğan görüşmesini de değerlendirdi. Önder şöyle konuştu;

"Tebrik ediyorum Baykal'ı. Ben seninle orada görüşmem dedi. Hani kibiriniz! "Ey" diye başlıyordunuz bir şey kalmadı! Kalktın tıbış tıbış Dışişleri Konutu'na gittin. Saray kimi çağırsa, hele gel gel falancanın bahçesinde buluşalım diyecekler. Iskartaya çıktı yani! Saray düştü düştü!"

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler