YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sırrı Sakık'tan bir hamle daha geliyor!
Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık, bazı sokak isimlerinin değiştirileceğini söylemesinin ardından tepki çeken anıtlarında kaldırılacağı sinyalini verdi.
Sırrı Sakık'tan bir hamle daha geliyor!
05 Haziran 2014 / 09:14 Güncelleme: 05 Haziran 2014 / 09:25

Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık, Ağrı'da sokak isimlerin değiştirileceğini söylerken tepki çeken sözlerine de açıklık getirdi. 

Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık, bir kez daha Kazım Karabekir'in adının verildiği sokakların isimlerini değiştireceklerini söyledi. Bu konuda son sözün Ağrı halkına ait olduğunu anlatan Sakık, Karabekir'in hem Kürtler hem de Ermeniler'in hafızalarında iyi yer tutmadığını iddia etti.

Sırrı Sakık, CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sorularını cevapladı. Ağrı'da 1 Haziran'da yenilenen seçimlerde barışın kazandığını söyleyen Sakık, tarihçilerin tepki gösterdiği Kazım Karabekir ile ilgili sözlerine de açıklık getirdi. O tarihçilerin, resmi tarihi anlattıklarını söyleyen Sakık, Kazım Karabekir konusunda doğruların söylenmediğini iddia etti. İşte Sakık'ın o sözleri;

"Onların anlattığı tarih beni ilgilendirmiyor. Ben gerçek tarihin ne olduğunu, ne söylediğimi bilen birisiyim. Bakın siz Ağrı'ya gidersiniz, Ağrı'nın hemen göbeğinde bir anıt dikmişler 1930'larda. Kürtleri bombalayan, Kürtler'in atalarını öldüren, Kürtler'e orada ölüm ve kan kusturan o pilotların anıtı dikilmiş. Düşen uçağın pervaneleri, Kürtler'in gözüne içine sokuluyor. Hala orada bununla yaşamaya zorlanıyor. Buna ne hakkınız var. Benim asıl amacım, militarizmi çağrıştıracak caddelere verilen adları kaldırmak lazım. Bu ülkenin vicdanları olan Nazım Hikmet'i, Yaşan Kemal'i ve Ahmet Arif'i verelim. 

"Alçaklık yaptınız"

Siz o zaman 1915'lere Mustafa Kemal'in Kazım Karabekir'e söylediklerine bakın. 1915'lerdeki o tehcir olaylarında neler yaptığını hepimiz biliyoruz. Bakın Mustafa Kemal'in bile kendisiyle ilgili, "Sizler Ermeni olaylarında alçaklık yaptınız" demiştir. Aynen Kazım Karabekir Paşa'ya bunu söylemiştir. 

"Son söz Ağrı halkının"

Ağrı halkı bu konuda karar verirse, buna mecbur da değil mahkum da değil. Hiç kimsenin getirilen bir ismi orada tutmaya hakkı yok. Hiç kimsenin dayatmaya hakkı hukuku yoktur "

pkk ve sırrı gibilerin ağzından...
 // alemci
güneydoğuda pkk tarafından katledilen kürtlerle ilgili pişmanlık yanlış yapılmıştır pkk terör örgütüdür veya dağda pkk tarafından öldürülen militanlar için hiç eleştiri duydunuzmu hayır ama tehcirde ölen ermenilerin yasını ağıtını bu çapulculardan yıllardır duyuyoruz ağrı ermeniler için önemli bir yerdir ağrıdağına ermenistandaki ermeniler hala ağıt yakıp özlemlerini dinlendiriyorlar sırrıda onların yeni sözcüsü ve adamıdır....
05 Haziran 2014 Perşembe 11:30
pkk ve önder diye geçinen bu adamlar..
 // alemci
siyonistlerin ve ermeni diyasporasının adamlarıdır kunuşmalarını iyi analiz edin bunların ermeni çıkarlarına hizmet ettiklerini anlar ermenilerin türkiye üzerindeki toprak taleplerine hizmetlerini açıkca görürsünüz devletin pkk nın tüm hareketlerini takip etip barışı bozmaları halindre keskin bir şekilde tümünü yok etmesi gerekir yoksa yıllarca bu pisliklerle uğraşacak zamanımızda paramızda yok bir yapacaksın pir yapacaksın bir tanesi kalmayacak bundan başkada yol görünmüyor ne verirsen ver herş...
05 Haziran 2014 Perşembe 10:11
ZAVALLI SIRRI.
 // çakır
Yapacak başka ne varki, hizmet yapmaya gelmedi ya....
05 Haziran 2014 09:57
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler