YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sırrı Sakık'ın kardeşinden ezber bozan açıklamalar!
AK Parti Mardin milletvekili adayı Orhan Miroğlu’'nu desteklemek için Mardin’'de seçim çalışmalarına katılan HDP'li Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık’ı'n kardeşi Namık Sakık, ezber bozan açıklamalarda bulundu.
Sırrı Sakık'ın kardeşinden ezber bozan açıklamalar!
25 Mayıs 2015 / 14:25 Güncelleme: 25 Mayıs 2015 / 16:23

HDP’li Belediye Başkanı Sırrı Sakık’ın kardeşi Namık Sakık ile Sivil Toplum Gönüllüsü Asya Alpat, AK Parti Mardin milletvekili adayı Orhan Miroğlu’na destek vermek üzere Mardin’e geldi. 

Sakık, HDP’nin 35 milletvekilinden bir tanesinin bile oğlunun dağda olmadığını belirterek, “Ben oğlumu Kürdistan için öldürtmem. Kürtler silah bırakmaz diyen Cengiz Çandar, Hasan Cemal ve Ertuğrul Kürkçü’ye bir açıklamamda söyledim. Gitmek istiyorsanız ben sanayiciyim, dostlarım var, silahın nasıl satıldığını biliyorum, Kandil yolunu da biliyorum, siz gidin savaşın. Biz savaşmak istemiyoruz demiştim. 35 milletvekili var, hiçbirinin çocuğu dağda değil, İngiltere’de, Kıbrıs’ta eğitim görüyorlar” dedi.  

“Başkanlık Sistemi gelirse ne iktidarı görürler ne de Bakanlığı görürler! Onların detleri bu"

Konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adam gibi adam olduğunu söyleyen Sakık, barışı ancak bu liderin sağlayabileceğini dile getirdi. Sakık, Leyla Zana ve Abdullah Öcalan’ın bile buna inandığı bir durumda kendilerine konuşma hakkı bile kalmadığını kaydetti.

Sakık, “Recep Tayyip Erdoğan dedi ki ‘Bu çözüm süreci için gerekirse gövdemi taşın altına koyarım’. Bu adam bu kadar onurlu davranıyorsa, bizde de haysiyet, onur, şeref varsa hem gövdemizi hem kellemizi koyarız taşın altına. Bu acıyı biz çekiyoruz bunu dedim diye bana kızıyorlar. Niye diyorlar, Cumhurbaşkanı adam gibi adam kardeşim, diğer liderlere bakıyorum hiçbir şey göremiyorum. Bu ülkenin kurtuluşu burada.

Eğer Leyla Zana 3 yıl önce barışı Recep Tayyip Erdoğan çözer diyorsa ve gidip görüşüyorsa inandığı için gitmiştir. Abdullah Öcalan İmralı’da diyorsa hükümet bu yapıyla ben bu işi çözerim diyorsa başka sorun yok, bizim konuşma hakkımız da kalmıyor. Ama ulusalcılar bırakmıyor, solcular bırakmıyor, sosyalistler bırakmıyor. Başkanlık sistemine karşı geliyor çünkü, buna inanıyorlar ki başkanlık sistemi bu ülkeye gelirse artık sosyal demokratlar, solcular ne iktidarı görür, ne bakanlığı görür, onların dertleri budur” ifadelerini kullandı.

 

birkürt
 // ismaıl
Birkürt olarak aynen katılıyorum zaman birlik zamanı Kürt türk laz çerkez herkezs elele Ak partiye sahip çıkma zamanı...
26 Mayıs 2015 01:39
her zaman
 // osman
ben her zaman söylüyorum bu vatanı benden daha çok seven kardeşligi seven kürt kardeşlerimiz var adam dogru söylüyor adamları rahat bıraksalar çok daha güzel olacak...
25 Mayıs 2015 Pazartesi 16:26
vizyon
 // Nurettin
Millet nezdinde iktidar olamayacak bir siyasi vizyonunun bu millete ne faydası olabilir..Hdp arzuların Ak parti ise milletin aklı ve kalbi...
25 Mayıs 2015 15:34
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler