YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sırrı Sakık katliamı kınadı
Sırrı Sakık katliamı kınadı
15 Ağustos 2013 21:26
Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Muş Milletvekili Sırrı Sakık, Mısır’da yaşanan katliamı kınayan sivil toplum kuruluşlarına (STK) destek verdi.

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Muş Milletvekili Sırrı Sakık, Mısır’da yaşanan katliamı kınayan sivil toplum kuruluşlarına (STK) destek verdi.Belediye Meydanı’nda toplanan STK’lara destek vermek için İl Başkanı Naif Erol ve partililerle birlikte meydana gelen Sakık, sivil iktidarlar ve halka karşı zulmedenlerin karşısında olacaklarını söyledi. Sakık, “Kim darbe gerçekleştiriyorsa, kim sivil iktidarlara karşı silahın gücü ile onu alt etmeye çalışıyorsa onların adına alçak diyoruz. Dünyanın neresinde halkın iradesine karşı darbe yapılıyorsa, biz o darbecileri alçak olarak değerlendiriyoruz. Bugün Mısır’da halkın iradesine karşı bir darbe gerçekleşmiş ve mazlum insanların üzerlerine ateş açılmıştır. Uygar dünya ise buna seyirci kalmıştır. Biz uygar dünyanın bu noktada çifte standartlarından vazgeçmesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Mısır halkının yanında olduklarını belirten Sakık, bir süre daha kalabalığın arasında kaldıktan sonra meydandan ayrıldı.

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler