YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sırrı Sakık Başbakan'a yanıt verdi!
Kazım Karabekir'in ismini Ağrı'dan sileceğim diyen Sırrı Sakık'a cevap bugün Başbakan'dan geldi.
Sırrı Sakık Başbakan'a yanıt verdi!
05 Haziran 2014 / 21:18 Güncelleme: 05 Haziran 2014 / 21:20

Başbakan Erdoğan, 1 Haziran'da Ağrı'dan belediye başkanı seçilen Sırrı Sakık'a "Bu karşı atakları getirir. O tabelanın daha büyüğünü görkemlisini millet gelir getirir yarın oraya yeniden diker" diye tepki gösterdi.

Başbakan'ın bu açıklamasına yanıt veren Sırrı Sakık konunun bu kadar büyümesinin kendisini üzdüğünü açıkladı. Sakık şunları söyledi:

Konunun farklı alanlara çekileceğini düşünmemiştim

"Ben aslında şehrin göbeğindeki abideyi kastetmiştim. Gazeteci bana, Kazım Karabekir, Fevzi Çakmak isimlerini vererek soru sorunca ben de ona, "militarizmi çağrıştıracak isimlerin olduğu cadde ve sokak isimlerini değiştireceğim" dedim.

Ben konunun bu kadar farklı alanlara çekileceğini düşünmemiştim. Dediğim çok da mahçuphane bir şeydi. Ben bunları söylerken zaten Ağrı halkının karar vereceğini özellikle vurgulamıştım. Ben kimsenin hassasiyetleriyle oynamak gibi bir şeyi aklımdan geçirmedim."

Başbakan daha mülayim geçişlere dizayn edilebilirdi

Başbakan hayatı daha mülayim geçişlerle dizayn edebilirdi. Hizmetse boynumuzun borcudur. 90 yıllık Cumhuriyet boyunca geri kalmış bir şehrin bu yoksulluğunu yoksunluğunu yenmek hepimizin boynunun borcudur. Benim de Başbakanın da bu konuda sorumlulukları vardır.

ERrdoğan'ın Sırrı Sakık'a söylediği sözler

Sırrı Sakık'ın Kazım Karabekir anıtı için söylediği sözler Başbakan Erdoğan'ı kızdırdı. Erdoğan bugün yaptığı açıklamada Sakık'a olan kızgınlığını ortaya döktü.

 

İNTERNETHABER

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler