YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sıra beklemek istemeyen CHP'li vekil polisle tartıştı
CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, ailesiyle günübirlik tatil için geldiği Çanakale Bozcaada'dan dönerken, çakar lambalarını yakarak feribota sıra beklemeden binmek istedi. Geçişine izin verilmeyen Havutça polisle tartıştı.
Sıra beklemek istemeyen CHP'li vekil polisle tartıştı
10 Temmuz 2016 / 17:04 Güncelleme: 10 Temmuz 2016 / 17:08

Bozcaada'ya ailesiyle günübirlik tatile gelen CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, iddiaya göre dün saat 19.00 sıralarında dönüş için Bozcaada Feribot İskelesi'ne geldi. 

İddiaya göre, rezervasyonu bulunmayan Havutça, iskelenin bulunduğu otomatik mantar bariyerle kapalı yoldan otomobilin çakar lambalarını yakarak girip, feribota geçişin yapıldığı ilçe meydanına ulaştı.

Çakar lambaları yanan otomobil, buradaki polis noktasının önünde geldiğinde durduruldu. Görevli polisler, Havutça'ya kimlik sorup, evraklarını istedi.

Milletvekili olduğunu belirten Havutça, "Geçiş için Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz ile görüştüm. Zabıtadan da gerekli izni aldım. Gelmiş, bana çakar lambayı soruyorsunuz. 

Yapın o zaman işleminizi. Ancak, beni bir yere götüremezsiniz" diyerek tepki gösterdi. 

'YUH'LU ALKIŞLI PROTESTO

Bu sırada çevredeki vatandaşlar toplanıp, cep telefonları ile milletvekili Havutça ile polisler arasındaki tartışmayı kaydetmeye başladı. Bazı vatandaşlar da milletvekili kimliğini ön plana çıkararak, polisle tartışan Havutça'ya alkışlı protestoda bulundu. 

Ortamın iyice gerilmesi üzerine polis Milletvekili Havutça'yı, polis merkezine davet etti. 

Ancak Milletvekili Havutça, polis merkezine gitmeyi kabul etmedi. Polis, bunun üzerine Havutça ile yakındaki bir çay bahçesinde bir süre görüşerek sorunu çözmeye çalıştı.

Bu sırada çevredeki vatandaşlardan bazıları Havutça'yı yuhalayıp, alkışlı protestoda bulunmaya devam etti. Daha sonra polis merkezine götürünen Havutça, üç saat burada kaldı. 

Hakkında şikayetçi olmaması üzerine polis merkezinden ayrılan Havutça, saat 24.00'teki feribota binerek ailesiyle ilçeden ayrıldı.

'YANLIŞ ANLAŞILMADAN KAYNAKLANDI'

Milletvekili Havutça, polis merkezinden çıkarken yaptığı açıklamada, "Polis benim yasak bölgede olduğumu düşündü. Karşılıklı yanlış anlaşılmadan kaynaklı bir tartışma yaşandı. 

Halbuki belediye başkanından ve zabıtadan izin almıştım. Polis merkezinde çay içtik, konuştuk ve anlaştık" dedi.

Bozcaada Belediye Başkanı CHP'li Hakan Can Yılmaz ise "Vekilimiz beni gündüz arayıp, ailesiyle günübirlik tatile geleceğini ve saat 24.00 feribotu ile döneceğini söyledi. 

Dönüş yolunda feribota binme konusunda yardımcı olmasını istedi. Kendisine saat 20.00'den sonra rezervasyonsuz geçişlerin başladığını, yardımcı olabileceğimi belirtim. 

Ancak, kendisi rezervasyonun devam ettiği saat 19.00'da geçiş yapmak isteyince sıkıntı yaşanmış" diye konuştu

 // hakan
Cumhuriyete geçtik te ne oldu 1Padişahı beyenmeyenler bak bunlar 550 tane oldul...
11 Temmuz 2016 15:44
 // İsmail senel
Bunların hepsinin dokunulmazliklari kaldırılmalı ondan sonra bak bakalim böyle konusabiliyorlarmi...
10 Temmuz 2016 19:27
 // Oktay
Senin diğer insanlardan ne fazlan var.EGOCUU...
10 Temmuz 2016 19:25
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler