YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sıra Baykal'ın mektubunda
Sıra Baykal'ın mektubunda
08 Ekim 2009 21:00
Baykal söz konusu mektubu merakla beklediğini açıklamıştı

Başbakan Erdoğan'ın demokratik açılımla ilgili mektubu CHP lideri Baykal'a ulaşırken, mektupta sadece randevu talep edildiği açıklandı. Şimdi de, daha önce yazılı yanıt vereceğini açıklayan Baykal'ın mektubu bekleniyor.
Erdoğan'ın mektubunu alan Baykal, cevabını yazılı verecek.
 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a gönderdiği demokratik açılım konusunda görüşme talebini de içeren mektubu CHP Genel Merkezi'ne ulaştı.

Başbakan Erdoğan'ın, çalışmaları süren demokratik açılımla ilgili görüşme talebini de içeren bir mektubu özel kurye aracılığıyla CHP Genel Merkezi'nde özel kaleme teslim edildi.

RANDEVU TALEP ETTİ!
Baykal, mektupta sadece randevu talebi bulunduğunu açıkladı. Mektupta başka bir mesaj olmadığını belirten CHP lideri farklı bir değerlendirmede bulunmadı.

Baykal, Başbakan Erdoğan'ın mektubunu cevapsız bırakmayacağını ve yazılı cevap vereceğini daha önce açıklamıştı.

Baykal'ın Erdoğan'a, partisinin kırmızı çizgilerini içeren, demokratik açılım konusundaki duruşunu özetleyen bir mektupla cevap vermesi bekleniyor. Randevu talebinin kabıul edilip edilmeyeceğine ilişkin açıklama gelmezken, yarınki MYK toplantısından da yazılacak mektubun değerlendirilmesinin yapılacağı kaydedildi.

Öte yandan, Başbakan'ın randevu talebi kabul görmezse açıklamalarını Meclis'te yapacağı ifade edildi.


 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler