YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sinan Oğan kimdir? Sinan Oğan'ın yaşı, memleketi, hayatı...
Sinan Oğan kimdir? Sinan Oğan'ın yaşı, memleketi, hayatı...
03 Kasım 2015 22:17
Siyasetin önemli isimlerinden Sinan Oğan hakkında önemli bir iddia ortaya atıldı. Sinan Oğan'ın adı bu iddianın ardından sık sık duyuluyor. Sinan Oğan kimdir? Sinan Oğan'ın yaşı, memleketi nere? Oğan, MHP'nin başına mı gececek?

Sinan Oğan hakkında bugün ortaya atılan bir iddia gözleri Sinan Oğan'a çevirdi. Siyasette genç yaşına rağmen deneyimleri olan Sinan Oğan'ın MHP'nin başına geçeceği iddia edildi. Sinan Oğan, MHP genel Başkanı mı olacak?

Siyasetin önemli isimlerinden Sinan Oğan kimdir? Sinan Oğan'ın yaşı, memleketi ve Türk siyasi tarihindeki yeri.,

Sinan Oğan, Iğdır'da 1Eylül 1967 'de dünyaya geldi.

Azeri olan Sinan Oğan, Marmara Üniversitesi İİBF mezunu olup yüksek lisans çalışmasını aynı üniversitede tamamlamıştır. Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Üniversitesi'nde (MGİMO) doktora çalışmasını tamamlamıştır.

İleri düzeyde Rusça ve akademik düzeyde İngilizce bilmektedir. Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsünde araştırma görevlisi, Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesinde öğretim görevlisi ve Dekan Yardımcısı olarak görev yaptı. TİKA Azerbaycan Temsilcisi oldu. Azerbaycan Cumhurbaşkanı tarafından "Devlet Nişanı" ile taltif edilmiştir. Avrasya Stratejik

Araştırmalar Merkezi (ASAM) Rusya Ukrayna Araştırmaları Masası Başkanlığı yaptı. TÜRKSAM'ı kurdu ve Başkanlığını yaptı. Valdai Formu Üyesidir. Yayınlanmış 3 kitabı ve 500'den fazla makalesi bulunmaktadır. Milliyet Gazetesi "Sosyal Bilimler", Marmara Üniversitesi "Akademik Üstün Başarı" ve Ekoavrasya Derneği "Türk Dünyasına Hizmet" ödüllerinin sahibidir.

"İnterpress Media Takip Merkezi" tarafından 2010 yılında televizyon ekranlarında en çok tartışılan konu ve en çok ekranda yer alan isimler üzerine yapılan bir çalışmada 131 haberle, Türkiye'de televizyon ekranlarında en fazla boy gösteren isimleri arasında yer aldı.[1] 12 Haziran 2011 genel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden Iğdır milletvekili seçilmiştir. Türkiye-Arnavutluk ve Türkiye-Nijer Parlamentolararası Dostluk Grupları üyesi ve Türkiye-Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Genel Sekreteridir. Açtığı davayı kazanarak ihraç edildiği MHP'ye geri döndü.

Sinan Oğan'ın iş hayatı:

Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü
Azerbaycan'da üniversitelerde Ekonomi konusunda öğretim görevlisi
TİKA Azerbaycan temsilciliği
ASAM Kafkasya ve Rusya Ukrayna Araştırmaları Masası Başkanlığı
Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Analizler Merkezi - TÜRKSAM başkanı
Kapadokya Meslek Yüksekokulu, Dış İlişkilerden Sorumlu Müdür Yardımcısı

Sinan Oğan'ın basın ve yayın hayatı:

Kitapları: Turuncu Devrimler(2006), Rusya'da Siyaset ve Oligarşi
Milliyet Gazetesi'nden ödül almış bir araştırması bulunmaktadır.
1992 yılında Marmara Üniversitesi Üstün Akademik Başarı Ödülü sahibi
Rusya başta olmak üzere Avrasya bölgesi, Ortadoğu enerji ve dış politika alanında yayınlanmış yüzden fazla makalesi bulunmaktadır.
TRT Türkiye'nin Sesi Radyosu'nda Avrasya'ya Bakış isimli dış politika ağırlıklı haftalık bir programın yapımcılığını ve sunuculuğunu
Yurtiçi ve yurtdışında uzmanlık alanı ile ilgili konferanslar vermekte ve bilimsel toplantılara katılmaktadır.
Ayrıca, Metzamor Nükleer Santrali'nin kapatılmasına yönelik faaliyetleri koordine eden bir “sivil girişim” kurmuş ve koordinatörlüğünü yapmaktadır.

 // larenzo
Sinan bey igdirda ailelerin oturdugu yerlesim yerlerinde her tarafta yabanci kadinlar fuhus yapiyor hic kimsede uyari yapmiyor yazik degilmi...
14 Şubat 2017 10:51
 // Düğer
Allah yardımcı n yolun açık olsun...
05 Kasım 2015 23:08
 // Hudson can
Sayin çok değerli sinan Ogan kaybetmek çok kolay onun gibi değerli ilim adamını bulmak çok zor ...allahın selamı üstünüze olsun london...
05 Kasım 2015 00:09
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler