YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şimşek: Moody's'in kararı dünyanın sonu değil
Şimşek: Moody's'in kararı dünyanın sonu değil
29 Eylül 2016 11:36
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yatırımcıların sadece kredi değerlendirme kuruluşlarının değerlendirmelerine bakmadığını ifade ederek, "Önemsiz değil ama dünyanın sonu da değil" dedi.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Moody's'in Türkiye kararı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Şimşek, Moody's'in açıklaması hakkında, "Önemsiz değil ama dünyanın sonu da değil. Neden? Çünkü yatırımcılar sadece Moody's'e, S&P'ye ve Fitch'e bakmazlar. 

Aslında piyasalar kredi derecelendirme kuruluşlarına göre hem çok çok daha hızlı hareket ederler, hem daha nitelikli analiz yaparlar, hem de geriden takip etmezler." dedi.

KREDİ NOTUMUZU DA TEKRAR YÜKSELTECEĞİZ

Başbakan Yardımcısı Şimşek, "Milletimizin güçlü desteği olduktan sonra, Türkiye'nin birliği ve beraberliği korunduktan sonra, siyasi istikrar devam ettiği müddetçe, Türkiye bütün sorunların üstesinden gelecektir. Kredi notumuzu da biz tekrar yükselteceğiz. Çalışacağız, çabalayacağız. Güneş balçıkla sıvanmaz." diye konuştu.

ACELECİ TAVIRLARINDAN PEK MEMNUN DEĞİLLER

Şimşek, "Aslında Standard and Poor's'un not indirimi diğer kuruluşlar üzerine aşağı yönlü baskı yaratmıştır. Keşke bizimle diyalog kursalardı. Darbenin etkilerinin ne kadar geçici olacağını konuşsaydık belki Standard and Poor's bu kadar aceleci davranmazdı. 

Nitekim daha sonradan Ankara'ya geldiler. Görüşmelerde benim edindiğim izlenim, aceleci tavırlarından pek memnun değiller. Kasım ayında tekrar bir gözden geçirme gündeme gelebilir." dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler