YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Silivri'de adalet olmadığını artık 5 yaşındaki bir çocukta biliyor
Silivri'de adalet olmadığını artık 5 yaşındaki bir çocukta biliyor
08 Nisan 2013 10:47
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Türkiye'de,Silivri adalet olmadığını artık 5 yaşındaki bir çocukta biliyor'' dedi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde görülen Ergenekon Davası'nı izlemeye gelen İnce, Türkiye'nin bir faşist devlet olduğunu, insanların tepkisini de görüyorsunuz. Türkiye'de, Silivri'de hukuk olmadığını, adalet olmadığını artık 5 yaşındaki bir çocukta biliyor. Burada faşist bir düzen uygulanıyor. Tayyip Erdoğan'nın mahkemeleridir bunlar. Ama hiç merak etmeyin Türkiye bunları aşacak'' diye konuştu. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, adil ve tarafsız bir yargılama istediklerini belirterek, tüm dünyanın ve Türkiye'nin bu davayı izlediğini söyledi.
Davayı izlemeye CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil, CHP Milletvekil Mahmut Tanal, Sosyalist Enternasyonal Genel Sekreteri Luis ve davanın tutuksuz sanığı İStanbul Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu da geldi.

Öte yandan Ergenokon Davası sanıklara destek olmak amacıyla bir grup Silivri Cezaevi önündeki çadırda beklerken, diğer gruplar da sabahın erken saatlerinde Cezaevi önüne gelmeye başladı. Jandarmanın, otobüslere izin vermemesi üzerine otobanda otobüslerden inerek Silivri Ceza İnfaz evi'ne doğru yürüdü.

Ellerinde CHP,İşçi Partisi, Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), ve Türkiye Gençlik Birliği (TGB) bayrakları taşıyan grup üyeleri, "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" şeklinde sloganlar attı ve İstiklal Marşı okudu. Bir ara barikatları yıkan gruptakiler Jandarma'nın uyarıları üzerine sakinleşti.

Grup üyeleri otobüslerle Silivri'ye gelmeye devam ediyor.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler