YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sezer'den Başbakan'a ani ziyaret
Sezer'den Başbakan'a ani ziyaret
04 Şubat 2008 12:51
Sezer'den Başbakan'a ani ziyaret


DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, türban meselesiyle ilgili olarak Başbakan Erdoğan ile görüştü. Sezer, Başbakan'a gelinen sürecin durdurulması gerektiğini ifade ettiğini söyledi.


 


DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, türban meselesiyle ilgili bir gerginlik ortamının yaratılmakta olduğunu ve bu gidişattan kaygı duyduklarını belirterek, ''Sayın Başbakan'a gelinen sürecin durdurulması ve gerginliğin sona erdirildikten sonra ileride bir ortak çözümün bulunması gerektiği yönündeki görüşümüzü paylaştık'' dedi.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, DSP Genel Başkanı Zeki Sezer'i kabul etti. Başbakanlık Merkez Bina'da yapılan basına kapalı görüşme öncesinde basın mensuplarının görüntü almasına izin verildi. Görüşmede, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu ve DSP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Macit de hazır bulundular.


Sezer, yaklaşık 50 dakika süren görüşmenin ardından Başbakanlık'tan ayrılırken gazetecilere yaptığı açıklamada, içte ve dışta bir çok sorun olmasına, işsizlik gibi sorunlar bulunmasına rağmen Türkiye'de bir tartışmanın yaşandığını dile getirdi. Bu tartışmanın sadece siyasetle sınırlı kalmadığını, üniversiteler ve topluma da bu tartışmanın sıçradığını anlatan Sezer, ''bir gerginlik ortamı, türban meselesi ile ilgili gerginlik ortamının yaratılmakta olduğunu gördüğümüzden ve bu gidişattan kaygı duyduğumuzdan ötürü, Sayın Başbakan'a gelinen sürecin durdurulması ve gerginliğin sona erdirildikten sonra ileride bir ortak çözümün bulunması gerektiği yönündeki görüşümüzü paylaştık'' dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler