YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Seve seve kelle de veririz"
CHP'de sular bir türlü durulmuyor. Teşkilat operasyonlarını değerlendiren CHP'li Arıtman, CHP'de ilk kez tasfiye operasyonları görüyorum"dedi.
"Seve seve kelle de veririz"
11 Temmuz 2010 / 09:11 Güncelleme: 11 Temmuz 2010 / 09:17

CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman, Genel Başkan "Kemal Kılıçdaroğlu" yönetimiyle başlayan ve İzmir il yönetimini istifa ettiren teşkilat operasyonlarını, "Deniz Baykal ekibinin tasfiyesi" diye değerlendirdi.

Arıtman, olanları şaşkınlıkla izlediğini söylediği SABAH'a, "21 yıldır siyasetteyim. CHP'de ilk kez tasfiye operasyonları görüyorum" dedi. Arıtman, uzun zamandır koruduğu sessizliğini bozdu ve partide olan biteni çok tartışılacak sözlerle, "Elde kılıç kelle alıyorlar" diye değerlendirdi. "CHP'nin iktidarı, başarısı için gerekirse seve seve kelleleri veririz" diyen Arıtman, "Bundan sonra ne yapacaksınız?" sorusuna "Çalışacağız. Siyaset ekip siyasetidir. Elimizden gelen katkıyı vermeliyiz" diye yanıt verdi. Baykal ekibine yönelik tam bir 'dışlama' politikası izlendiğine dikkat çeken Arıtman, "Öyle ki bu tavır, gidin ölçüsünde. Hayat hakkı tanımıyorlar. Siyaset hakkı yok. Buradan gidin havasında" diye anlattı.
Sabah

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler