YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sessizliğini koruyor
Baykal, Kılıçdaroğlu'nun, 'Baykal'a cevap vermeyin' açıklamasına sessiz kaldı.
Sessizliğini koruyor
20 Eylül 2010 / 18:18 Güncelleme: 20 Eylül 2010 / 18:29

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP milletvekillerine yönelik 'Baykal'ın açıklamalarına cevap vermeyin' yönündeki açıklaması ile ilgili sessizliğini korudu. 

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, TBMM'de gazetecilerin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP milletvekillerine yönelik 'Baykal'ın açıklamalarına yanıt vermeyin' uyarısı ile ilgili sorularını yanıtsız bıraktı.

Gazetecilerin ısrarına rağmen konuşmayan Baykal, kurultay çağrısı ile ilgili soruları da cevap vermedi.

Kendisine yetişmeye çalışan gazetecilerin, 'O kadar hızlısınız ki, kurultaya mı koşuyoruz?' sözleri üzerine ise Baykal, "Sizinle beraber yürümeye hiçbir itirazım yok. Ama bir açıklama yapacak olsam sizleri koşturmadan rica ederim, bir araya geliriz, değerlendiririm" karşılığını verdi. Baykal, "Kurultay için ısrarınız devam edecek mi?' sorusu üzerine de, "Bir açıklamam olsa onu yaparım" demekle yetindi.

Öte yandan, CHP Sinop Milletvekili Engin Altay da, gazetecilerin Baykal'ın kurultay çağrısı ile ilgili sorularını cevaplandırdı. Altay, bu aşamada kurultayı gerektirecek bir durum olmadığını belirterek, "Türkiye'de alınan yüzde 42 oyun minimum yüzde 32'si CHP'ye yönelmiş seçmenin oyudur. Burada değerlendirilmesi gereken MHP ve Demokrat Parti yani DYP tabanının büyük çapta AKP'lileştiğidir. Buna bakmamız lazım. Yani daha üç aylık bir yönetimin böyle bir referandumdan sonra güven tazelemesine gerek olduğunu zannetmiyorum" dedi. Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Tansel Çölaşan'ın 'referandumda evet oyu verenlerin gaflet, dalalet ve ihanet içinde olduklarına' ilişkin açıklamasının hatırlatılması üzerine ise Altay, "Ben evet demedim o suçlamanın içine girmiyorum. Evet oyu verenleri vatana ihanetle suçlamayı doğru bulmam" dedi. İHA
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler