YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ses bombalı ve sloganlı afiş
Ses bombalı ve sloganlı afiş
03 Haziran 2015 10:34
İzmir 1. Bölge Bağımsız Milletvekili adayı Cevat Yol, ses bombalı ve sloganlı pankartlar hazırlayarak şehrin belirli noktalarına koyup seçim çalışmalarını sürdürüyor.

Evli ve iki çocuk babası 48 yaşındaki Cevat Yol, iki yıl önce babasını kanserden kaybedince 15 bin lira miras kaldı. Bir tekstil firmasında çalışan Yol, miras kalan para ile babasını gururlandıracak ve İzmirlilere faydası dokunacak bir çalışma yapmayı planladı ve 7 Haziran’da yapılacak Genel Seçimlerde 1. Bölge Bağımsız Milletvekili adayı oldu.

İlkokul mezunu olan ancak kendini geliştirerek evinin altında bulunan atölyesinde eski model nakış makinelerini bilgisayarla modifiye eden Cevat Yol, zamanı geri çevirme mantığıyla akrep, yelkovan ve saniyesini ters çalışan duvar saatleri yaptı. ‘İnsanların sisteme değil, sistemin insanlara hizmet vereceği bir Türkiye için’ sloganıyla yola çıkan Cevat Yol’a, eşi ve biri 5 diğeri 7 yaşında çocukları yardım ediyor. Bağımsız Milletvekili Adayı Cevat Yol, çalışma atölyesinde kendi hazırladığı pankart, mutfak önlüğü, broşürleri kendi elleriyle sokak sokak dağıtıyor.

Cevat Yol’un yaptığı sesli pankart ise en dikkat çekici yaptığı mucitlerden biri. Kendi resmi ve projelerinin bulunduğu afişe ses düzeneği yerleştirip sokaklara asan Cevat Yol, ses düzeneğindeki uzun bir uğultudan sonra gelen ses bombası efekti yoldan geçenlerin dikkatini çekiyor ve seçmenlerin afişi okumasını sağlıyor.

VAATLERİ

Milletvekili seçilmesi durumunda maaş almadan çalışacağını belirten Cevat Yol, "Benim milletvekilliğinden maddi bir beklentim yok. İzmirlilere millete çalışayım yeter. Kimsenin dile getirmediği projeler hazırladım. Enflasyonu bugünkü oranından yarıya indirmeyi düşünüyorum. Bu bağlamda asgari ücreti 777 TL olarak belirledim. Eğer enflasyon dediğim oranda düşerse kazanılan 777 TL aslında bugünün 3 bin 100 TL'sine denk geliyor. Ayrıca, İzmir'in cazibe merkezi haline gelmesi için turist çekmek amacıyla 777 metre uzunluğunda 'Sonsuzluk anıtı' yapmayı düşünüyorum.

İzmir futbol takımlarının Süper Lig’e yükselmesi için çaba sarf etmek için koşturacağım. Roman eğlence ve dans merkezi kuracağım. Dolmuşlarla yolcu taşıma kurallarının belediye otobüsleriyle eşit şartta olması için çaba sarf edeceğim. Elektrikte Türkiye’yi başka ülkelere bağımsız hale gelmesini sağlamak, Türk halkına elektriği maliyetine vermek, seçim sistemini bilgisayarlı sisteme geçmesini sağlamak ve geçersiz oyu sıfıra indirmek, seçimi kolaylaştırmak istiyorum’’ dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler