YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şentop: Darbecilerin idam edilmesi için elimizden geleni yapacağız
Şentop: Darbecilerin idam edilmesi için elimizden geleni yapacağız
18 Temmuz 2016 05:46
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop, "Amerika'da birçok eyalette idam cezası var. Biz de bunu yapanların devlete kasten isyan edenlerin ceza alması için elimizden geleni yapacağız" dedi.

Valilik Binası önünde toplanan ve demokrasi nöbetine devam eden vatandaşlara seslenen Mustafa Şentop, idam cezasının her suç için kabul edilemeyeceğine değinirken, devletine kastedenlerin idam ile cezalandırılması gerektiğini belirtti.

AK Parti olarak bunu yapanların idam cezası alması içinellerinden geleni yapacaklarını ifade eden Şentop, "Uluslararası anlaşmalar falan var ama bunlar o kadar önemli değil. Amerika'da birçok eyalette idam cezası var. Biz de bunu yapanların devlete kasten isyan edenlerin ceza alması için elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.

Şentop, Türkiye'de meydanlarda bu işgal teşebbüsüne karşı çıkanların dünya tarafından alkışlandığı söyleyerek, "Yabancı basın Türkiye'de ki halkın mücadelesini, milli iradeye sahip çıkma mücadelesini herkes alkışlıyor. Bir daha Türkiye'de aklından darbe geçirenlerin muvaffak olamayacağını gösteren bir destan yazdınız. Bu teşebbüste bulunanlar Pensilvanya'nın askerleri, Türkiye'yi işgal etmek için harekete geçtiler. Bütün milletimizle beraber Cumhurbaşkanımızla beraber, güvenlik güçlerimizle beraber bunların karşısında durduk" diye konuştu.

Demokrasi nöbetlerinin devam edeceğini bildiren Şentop, şunları kaydetti:

"İnşallah bu nöbet devam edecek. Ne zamana kadar  Cumhurbaşkanımızın, 'Bu iş tamamdır bu iş bitmiştir' dediği ana kadar meydanlardan ayrılmayacağız. 12 Eylül darbesi yapıldıktan sonra o zaman ABD Başkanı Carter'dı. Amerika'da tiyatrodaymış. Kendisine 'Türkiye'de darbe oldu' diye haber veriyorlar. O da diyor, 'Kim yaptı darbeyi ' CIA'den Türkiye masası şefi diyor ki, 'Bizim çocuklar'. Darbe yapanlara, 'Bizim çocuklar' diyorlar. Bunlar da onların çocukları. Bu darbe teşebbüsünde bulunanlar başarılı olsalardı onlar sevinecekti bu millet üzülecekti. Ama onlar üzüldü milletimiz sevindi."

Gereken ne ise yapın
 // Mehmet
Millet bunların hapisanede beslenmesini istemiyor . Ben dahil tüm mahalleli şu olayların olduğu günden beri idam kelimesini ağzımızdan düşürmüyoruz . Bunlar idam edilmeli . En azından rütbeliler . Bu olay herkes için olduğu gibi hükümet için de bir sınav . Milletin beklentisini yerine getirsin . Korkmasın apo asılırsa bişeycik olmaz ....
18 Temmuz 2016 Pazartesi 09:11
 // Sinan Yiğit
EĞER BİZ BU KUDUZ KÖPEKLERİ İDAM ETMEZSEK BU İTLER ÖNCE REİSi İDAM EDECEKLER!!!!! SONRADA ARDINDAKİLERİ!!! İDAM, İDAM, İDAM, İDAM, İDAM GELMEZSE BU NECİB MİLLET HÜKÜMETİ İLELEBED AFFETMEZ!...
18 Temmuz 2016 06:21
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler