YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şener'in başkanlık teklif ettiği siyasetçi kim?
'Benim yerime gel sen genel başkan ol'
Şener'in başkanlık teklif ettiği siyasetçi kim?
13 Temmuz 2009 / 21:18 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdullatif Şener'in partiyi kurmadan önce, şu anda MHP'den aday olan Ahmet Reyiz Yılmaz'a Genel Başkanlık teklifi götürdüğü iddia ediliyor. Cafesiyasetin haberine göre,Yılmaz MHP'den aday olacağı için Şener'in teklifini reddetti.


Cafesiyaset'in haberi:


Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdullatif Şener partiyi kurmadan 3 gün önce 22 Mayıs'ta kime genel başkanlık teklifi götürdü? Ve MHP'den şimdi aday olan bu kişi Şener'e ne dedi?


25 Mayıs’ta Türkiye Partisi’ni kurarak siyasi hayatına yeni bir kulvar açan Abdüllatif Şener’in partiyi kurmadan önce yaptığı bazı çalışmalar gündeme bomba etkisi yapacak.. Şener partisi ile ilgili birçok isimle görüşme yaparken genel başkanlık sürecini bir isme teklif etti.


Benim yerime sen genel başkan ol


Abdüllatif Şener Türkiye Partisi’ni kurduğu günden 3 gün önce Çankaya’da partisinin genel merkezinin hemen yanında bulunan ofiste Genel Başkanlık teklifini MHP Genel başkan adayı olan Ahmet Reyiz Yılmaz’a yaptı.


Yılmaz’a 22 Mayıs günü partinin genel başkanı sen ol teklifinde bulunduğunda ise aldığı cevap onu üzdü. 'MHP Genel Başkanı adayı olacağım senin partinde yer alamam' diyerek teklifi reddeden Yılmaz’ın daha sonra Türkiye Partisi’nin lansmanına katılması dikkat çekmişti


Teklif yapıldığında sadece Prof. Dr.Abdülbaki Türkoğlu ve Ahmet Reiz Yılmaz vardı


Türkiye Partisi’nin kuruluş dilekçesinin verilmesine birkaç gün kaldığı bir dönemde Şener’in Genel başkanlık teklifini Ahmet Reyiz Yılmaz’a götürmesinin nedeni olarak kendisinin de artık parti hareketi içerisinde başarılı olamayacağı endişesinin hakim olduğu ve istediği kişileri yanına getiremediği düşüncesinin neden olduğu konuşuluyor.


Cafesiyaset o toplantıda ola iki kişiye ulaştı ve sordu


Çankaya Turan Güneş Bulvarı Oran sitesinde bulunan Yılmazlar Grup’a ait Holding binasında sabah saat 10:30'da bir araya gelen Abdüllatif Şener, AK Parti Eski Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Abdülbaki Türkoğlu ve Ahmet Reyiz Yılmaz’ın ne konuştuklarını Cafesiyaset araştırdı ve buldu.


Prof. Dr.Abdülbaki Türkoğlu ile konuşan Cafesiyaset ekibi olayı sordu ve değerlendirmesini istedi. Türkoğlu “Evet Ahmet Bey’in ofisinde O’na 22 Mayıs’ta Genel Başkanlık teklifinde bulundu ama hayır cevabı aldı.” diyerek araştırdığımız olayı doğruladı.


Yılmaz neden Genel Başkanlık teklifini reddetti?


Oran sitesinde saat 10.30’dan Cuma saatine kadar süren ,2,30saatlik görüşmede Türkiye Partisi’nin Genel Başkanlığı teklifi yapılan Ahmet Reyiz Yılmaz’ın kendisine telefonla ulaşarak konuyu sorduk.


Önce konuşmak istemeyen Yılmaz holding binasında bu teklifin yapıldığını ve kendisinin bunu kabul etmediğini doğruladı.


Ahmet Reyiz Yılmaz Şener’in Genel Başkanlık teklifini ise MHP’ye Genel Başkan Adayı olacağım düşüncesini ben çok önceden kafamda şekillendirdim diyerek cevapladı. Yılmaz “benim Abdüllatif Şener’le kişisel arkadaşlığım var bunu inkar edecek değilim. Ama O’nun bana Genel Başkanlık teklifini ben kabul etmedim. Çünkü benim MHP içerisinde devam eden bir misyonum var. Şener’le siyasi bir birlikteliğimiz yok. Centilmence  bana genel başkanlık teklifi yapıldı. Önce Şener tarafından sonra da çevresinde bulunan arkadaşlar tarafından ama ben istemedim.”


Yılmaz MHP’de olmasına rağmen neden Şener’in tanıtım toplantısına katıldı


Şener’in Türkiye Partisi’nin Genel Başkanlığını reddeden Ahmet Reyiz Yılmaz’a neden tanıtım toplantısına da katıldığını sorduğumuzda ise “Arkadaşlık ilişkisi ve ısrarları karşısında gittim. Bana farzet ki düğünüm var. Misafirim olur musun dedi ve ısrar etti. Buna istinaden bende partisinin kuruluş günü toplantısına katıldım.” dedi.


Kaynak: Cafesiyaset

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler