YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şemdinli'de AK Partililere silahlı saldırı: 2 yaralı
Şemdinli'de AK Partililere silahlı saldırı: 2 yaralı
22 Şubat 2014 06:40
Şemdinli ilçe merkezinde bayrak asan AK Parti'lilere yönelik gerçekleşen silahlı saldırıda, 2 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimler öncesinde, Beşevler Mahallesi'nde bayrak asma çalışması yapan AK Parti Şemdinli Belediye Başkan adayı Fikri Algül ile beraberindeki partililere yönelik, kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce silahlı saldırıda bulunuldu.

Kurşunların, partililerin bulunduğu araca isabet etmesi sonucu AK Parti Şemdinli Gençlik Kolları Başkanlığı üyelerinden Şefik (25) ve Özal Özer (28) yaralandı.

Çevredekilerin yardımıyla Şemdinli Devlet Hastanesine kaldırılan yaralılar, tedavi altına alındı.

Saldırının ardından olay yerine giden polis ekipleri, saldırıyı gerçekleştiren kişi ya da kişilerin bulunması için geniş çaplı araştırma başlattı.

AK Parti Şemdinli Belediye Başkan adayı Fikri Algül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, seçim çalışması için Beşevler Mahallesi'nde parti bayraklarını astıkları sırada önce taşlı saldırıya maruz kaldıklarını, ardından silahlı saldırının gerçekleştiğini söyledi.

Kurşunların partilileri taşıyan araca isabet etmesi sonucu gençlik kolları üyelerinden Şefik ve Özal Özer'in yaralandığını vurgulayan Algül, "Bu süreçte adaylıktan çekilmemiz yönünde sürekli tehdit alıyorduk. Çok fazla baskı söz konusuydu. Çalışmalarımız baskıya, tehdite rağmen devam ediyor. Son aşaması da bu oldu. Yaralılarımıza acil şifa diliyorum" dedi.

Hakkari Emniyet Müdürü Ergüder:"Bulgularda silahla yaralanma görünmüyor"

Hakkari Emniyet Müdürü Tufan Ergüder de AA muhabirine yaptığı açıklamada, 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimler öncesinde, Beşevler Mahallesi'nde bayrak asma çalışması yapan AK Parti Şemdinli Belediye Başkan adayı Fikri Algül ile beraberindeki partililere yönelik gerçekleşen saldırıyla ilgili ilk değerlendirmenin, mağdurların verdiği ifadeye göre yapıldığını söyledi.

Şemdinli Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan yaralılar Şefik ve Özal Özer'in muayenesinde, doktorların, ateşli silahla yaralanma bulgusuna rastlamadığını belirttiğine işaret eden Ergüder, "Saldırı sonucu aracın camı patlamış ve bu silah patlaması gibi algılanmış olabilir. Aracın içinde taş parçaları var. Şu ana kadarki bulgularda silahla yaralanma görünmüyor. Olay yeri inceleme ekipleri, çalışmalarına devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Bu arada, Şemdinli Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan yaralılar Şefik ve Özal Özer'in, tedavilerinin ardından taburcu edildiği belirtildi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler