YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Selçuk Özdağ: Paralel Yapı PKK'ya destek oluyor!
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Paralel Yapı'nın AK Parti'den intikam almak için Cizre'de devletin sivilleri katlettiği yalanını savunduğunu söyledi.
Selçuk Özdağ: Paralel Yapı PKK'ya destek oluyor!
15 Eylül 2015 / 18:09 Güncelleme: 15 Eylül 2015 / 18:21

Kanal A Haber Bülteni'nde Tuğba Dalkılıç'ın konuğu olan Özdağ, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

PKK-HDP çizgisinin Marksist-Leninist bir çizgi olduğunu, fakat metotlarının Stalinist. Metotları Hitlervari, Mussolinivari, Saddamvari olduğunun savunan Özdağ sözlerine şöyle devam etti:

"12 Eylül öncesinde bu gelenekten gelenler kurtarılmış bölgeleri olsun istiyordu. Kürtçülük, 12 Eylül öncesi sol örgütler içerisinde büyüdü. 1984'ten sonra PKK'nın içerisinde sol örgütler yer almaya başladılar. DHKP-C gibi, TİKKO gibi, Dev-Yol gibi...

ATATÜRK MASKESİYLE SİYASETİ TERBİYE ETMEK İSTEDİLER

12 Eylül öncesinde yapamadıkları, şimdi daha önce Cumhuriyet Mitingleri'yle yapmak istediler. Bu sefer maskeleri Lenin, Mao değildi, Atatürk maskesiyle acaba siyaseti terbiye edebilir miyiz diye yola çıktılar. 12 Eylül öncesinde kurtarılmış bölge istiyorlardı, şimdi kurtarılmış mahalle, ilçe, il istiyorlar. Yani burada 'Öz yönetim' dedikleri özerklik istiyorlar. Bunu yaptırtmayacağız kesinlikle.

Biz hükümet olarak, AK Parti olarak PKK'ya karşıyız. Hiçbir Kürt vatandaşın, Arap vatandaşın, Türkmen vatandaşın özgürlüğüne karşı değiliz, insan hak ve özgürlüklerini alabildiğine genişletiyoruz, bizim Kürtlerle hiçbir problemimiz yoktur, Kürtler bizim 1000 yıllık kardeşimizdir, bizim meselemiz PKK'dır, PKK'ya destek veren uzantılardır. İster parti olsun, ister medya olsun, ister ticaret ayağı olsun, isterse bir sivil toplu kuruluşu (STK) ayağı olsun. Türkiye'de kim teröre destek veriyorsa hukuk bunların yakasından tutacak.

CİZRE'DE OTONOM BÖLGE İLAN ETMEK İSTİYORLAR

Cizre'de, aynen Ayn El Arap'ta olduğu gibi otonom bölge ilan etmek istiyorlar. Bunun için 50'ye yakın militanlarını gönderdiler. 200'e yakın genci yanlarına aldılar. Burada vatandaşları canlı kalkan haline getirmek istediler. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehlikeye attılar. Vatandaşların özgürlüklerine ket vurdular. Burada faşizan bir yönetimle, vatandaşı sindirmek istediler. Devlet burada sokağa çıkma yasağı ilan etti. Çünkü canlı kalkan yapılmak istenen vatandaşlarımıza zarar vermeyelim, ister Kürt olsun, ister Türk olsun, Cizre'de yaşayan her vatandaşımız bizim için kutsaldır.

PARALEL YAPI PKK'YA DESTEK OLUYOR

Paralel Yapı'nın medyasına da seslenmek istiyorum. Allah aşkına sivillerin cenazeleri nasıl kaldırılır? Sivillerin cenazeleri PKK'nın paçavralarıyla mı kaldırılır? Doğru yayın yapın. Daha önce de bu tür yanlış yayın yaptılar. Van depremi oldu, Devlet Bahçeli partisini topladı, yardım çağrısında bulundu, o zaman Samanyolu şöyle haber yaptı: " Devlet Bahçeli Van'da depremde ölen Kürtlere yardım çağrısında bulundu." Allah aşkına depremde ölenlerin Kürt olduğunu, Türk olduğunun nereden biliyorsunuz? Bunlar AK Parti'den intikam almak için PKK'ya destek oluyorlar.

DEMOKRASİYİ DELİK DEŞİK EDEN CHP'DİR

Kemal Kılıçdaroğlu diyor ki demokrasi delik deşik oldu. Önce partisine bakacak kendisi. Kendisi, partisinde ne kadar demokrasi var önce ona bakacak. Sonra ben ona hatırlatırım, sayın Kılıçdaroğlu'na hatırlıyorum, sayın İnönü, Nihat Erim 1971 muhtırası  verildi. Nihat Erim CHP'liydi. Askerler tarafından Başbakan olarak atandı. Ecevit, İnönü'nün bu Kabine'ye 3 Bakan vereceğini duyunca istifa etti. Şimdi siz darbeci bir hükümete Bakan vermiş oluyorsunuz, demokrasiyi delik deşik yapmamış oluyorsunuz, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim kararı almasıyla kurulan geçici seçim hükümetine anayasal zorunluluğunuz olduğu halde Bakan vermiyorsunuz. Eğer demokrasi delik deşik oluyorsa bunu yapan sayın Kılıçdaroğlu'nun partisidir.

TERÖRLE MÜZAKERE YAPILMAZ

Selahattin Demirtaş diyor ki, "Silahlar sussun, müzakerelere başlasın." Neyin müzakeresi? Siz neyi, istediniz de alamadınız bu ülkede? Bireysel olarak, fert olarak neyi istediniz de alamadınız? Müzakere olmaz. Neyin müzakeresini yapacaksınız? İnsan hak ve özgürlüklerinin müzakeresi olur. Terörün müzakeresi olmaz. Silahlar sussun diyor, PKK silahını bırakacak. Ne diyor Kandil'deki afedersiniz insan müsvettesi, "Türkiye Cumhuriyeti silahlarını bıraksın diyor." Ey Kürtler, ey düne kadar HDP'ye oy veren Liberalistler, Marksistler... Yerli olun yerli."

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

Maalesef doğru!
 // Yahya RAMİ
Sayın ÖZDAĞ'ın "paralel medya"nın PKK destekçisi tespitine katılıyorum! Üstelik bu destekleri sadece medyayla sınırlı da değil maalesef!...
15 Eylül 2015 20:18
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler