YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Selahattin Demirtaş'tan yeni açıklama!
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, yaşanan olayların insan olan herkesin vicdanını sızlattığını ve bütün ölümlerin tamamının ortak acıları olduğunu belirterek, Türk ve Kürtlere birbirlerine sarılma çağrısı yaptı.
Selahattin Demirtaş'tan yeni açıklama!
08 Eylül 2015 / 00:50 Güncelleme: 08 Eylül 2015 / 14:01

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, gece saatlerinde Diyarbakır’a geldi. Havaalanında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Demirtaş, gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Dağlıca’da yaşanan olayın insan olan herkesin vicdanını sızlattığını ve bütün ölümlerin herkesin ortak acısı olduğunu belirten Demirtaş, parti olarak ölümler arasına ayrım koymadıklarını vurguladı.

“KARDEŞLİĞİNİZİ BOZMAYIN”

Her şeye rağmen vatandaşlardan bütün çirkinlikleri sineye çekmelerini istediğini kaydeden Demirtaş, “Kardeşliğinizi bozmayın, Türk-Kürt birbirinize sarılın. En faydalı ilaç barış söylemidir. Elbette ki barış kazanacak” dedi.

“GENÇLERİN CANINI KURTARMAYA ÇALIŞIYORUZ"

Bir gazetecinin, geçtiğimiz günlerde, “Bu ortamda seçim yapılmaz” sözlerini hatırlattığı Demirtaş, şunları kaydetti: “4 gündür milletvekilleri Cizre’ye gidemiyor. Milletvekillerini ateş açılıyor. Bugün üç küçük çocuk açılan ateşle yaralandı. Çocuklar, askerler, polisler, gençler ve bebekler ölüyor. Biz seçimden korkmuyoruz, seçim yapılmasını istiyoruz. Halkımıza güveniyoruz. kendimize güveniyoruz ve seçimden kaçmıyoruz. Ama ortam süt limanmış, herkes heyecanla seçimi bekliyormuş gibi bir yanılsama yaratmanın bir anlamı yok.

AKP tam da bu ortamda seçime gitmek istiyor. Sadece seçim için değil, seçimden daha kıymetli bir şeyi kurtarmaya çalışıyoruz. Gençlerin, evlatların canını kurtarmaya çalışıyoruz. Biz sadece ölümler dursun istiyoruz, sonrasına halk kendisi karar verir. Madem sandıkta hesaplaşalım diyorsunuz. 7 Haziran’da ders almadıysanız 1 Kasım iki ay sonra geliyor. Orada bir kez daha hesaplaşalım. Ama bir kez daha mızıkçılık yapmak yok. Bir kez daha sandığa gömüldüğünüz zaman çıkıp sandık sonuçlarını tanımıyorum demek yok. Halkın idaresine saygı duyacaksınız.”

 

İHA

 // Burhan GÖRGÜLÜ
Bu adamın vicdansız olduğunu ve , heryerde başka bir terane uydurduğunu bilemeyecek kadar câhil değiliz... Bugün bu ülkede akan kanların sorumlusu, bu âdı heriftir... Utanmadan sıkılmadan bir de tavsiyelerde bulunuyor..Başka kapıya......
08 Eylül 2015 13:49
bu laçkalık neden. paralelciler mi yönlediriyor bu işleri.
 // hursit dilaver
ey devlet bu durumlarda dokunulmazlık olmaz.bunu kafana sok emi.sonra bak sana da dokunurlar.zaten aportta bekleyen sırtlanlar, çıyanlar,yılanları görmüyormusun.çeteye yemek taşıyanın,leşini taşıyanın dokunulmazlığı olmaz.bu kadar saftrik olmayın.silahlanın diyenin, tükrük saçan adamın dokunulmazlığı olmaz.devlet gücünü göstermeli.onlar şımarınca bizim medya daha da azıyor.şaşkınlığı, uyuşukluğu bırakın artık.İHKAK-I HAK MI tavsiye ediyorsunuz....
08 Eylül 2015 Salı 13:27
Secim zamani gelince
 // Orhan K.
son secimde ne hilelerle geliginiz bugün ortada.bakalim birdaha ki secimde oy verenin gözünü nasil korkutacaksiniz.kürtler size oy verirse. benim icin de Kürt vatandaslar ölmüs olur.isallah bu tarihi yalnisi takrarlamazlar Kürt vatandaslarim. allahim kürt kardeslerime akil fikir ver! yoksa vay halinize...
08 Eylül 2015 Salı 13:23
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler