YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Selahattin Demirtaş'tan terör yürüyüşüne tepki
Selahattin Demirtaş'tan terör yürüyüşüne tepki
15 Eylül 2015 15:17
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, TOBB'un teröre lanet” yürüyüşü çağrısına tepki gösterdi. Demirtaş TOBB'u ırkçılık yapmakla suçladı.

Perşembe günü büyük bir “teröre lanet” yürüyüşüne hazırlanan Türkiye’nin en büyük STK’lara ilk tepki PKK’dan değil HDP lideri Demirtaş’tan geldi. Terör eylemlerinden PKK’yı değil iktidarı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı sorumlu tutan Demirtaş, “PKK’ya lanet” yürüyüşünü de sert şekilde eleştirdi.

Geçtiğimiz günlerde TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Perşembe günü Ankara'da teröre karşı bir toplanma planladıklarını söyleyerek, 17 Eylül Perşembe günü Ankara Sıhhiye Meydanı'na herkesin bayrağını alarak gelmesi çağrısında bulundu.

"GİDİN SARAY'I PROTESTO EDİN"

Yüksekova'da açıklamalarda bulunan HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş duruma tepki gösterdi ve TOBB'a seslenerek "Yüzlerce Kürt işyeri yanarken neredeydiniz?" diye sordu. Demirtaş "TOBB artık Saray'ın talimatıyla hareket etmemeli. Gücün yetiyorsa Saray'ın önünde protesto yap" dedi.

TOBB IRKÇILIK YAPMASIN

"Kürt esnafın işyeri yanarken neredeydiniz? Yüzlerce Kürt işyeri yandı onlar da esnaf değil mi? TOBB artık Saray'ın talimatıyla hareket etmemeli. Protesto yapın, yapmayın demiyoruz. Gücün yetiyorsa git Saray'ın önünde yap. Irkçılık yapmayın. Gelin Ankara'da barış ve kardeşlik için beraber yürüyelim. Şiddete karşı hep birlikte duralım."

ne oldu
 // recep
ne oldu, sen çağırırken iyidi zorunuza gitti...
15 Eylül 2015 22:54
1
 // 1
Biz o kürt kardeslerimizi de Türk bayrağıyla bekliyoruz bu yürüyüşe hepimiz teröre lanet okuyacağız...
15 Eylül 2015 21:47
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler